2021.12.23  19:00 val.
Svečiai
Svečiai

MISTERIJA „EIN SAULELĖ APLINK DANGŲ“

Rež.:
Atgal

Apie spektaklį

Kompozitoriai: Algirdas Martinaitis, Nijolė Sinkevičiūtė, Donatas Zakaras, Juta Pranulytė.
Tekstai: Vlado Braziūno, citatos iš Maironio, liaudies kūrybos, Senojo Testamento hebrajų ir lietuvių kalbomis. 
Režisierė – Uršulė Bartoševičiūtė
Šviesų dailininkas – Julius Kuršis
Atlikėjai: choras „Polifonija“, mušamųjų ansamblis „Giunter Percussion“, solistė Ieva Skorubskaitė (sopranas), dirigentas Linas Balandis.
 
Plačiau apie renginį 
Naujoji teatralizuota muzikinė kompozicija skirta šiemet minimiems Marijos Gimbutienės metams. Keturių dalių misterijos pagrindinė tema – „saulės ratas“ (nenutrūkstamas ir amžinas virsmas: besikeičiantys metų laikai ir jų sąsajos su žmogaus gyvenimo ciklu) – sena kaip pasaulis, būsianti aktuali tol, kol bent vienas žmogus gyvens šioje žemėje.
 
Misterijos pagrindas – baltų mitologija, gretinama su rytų filosofija ir religija. Kūriniu siekta balanso tarp dviejų visur randamų priešingų, tačiau vienas kitą papildančių pradų: moteriškumo – vyriškumo, pasyvumo – aktyvumo, seno – naujo ir pan.
 
Muzikos „sutvėrimo“ našta paskirstyta tolygiai keturiems skirtingą kūrybinę ir gyvenimišką patirtį turintiems kompozitoriams: Algirdui Martinaičiui, Nijolei Sinkevičiūtei, Donatui Zakarui ir Jutai Pranulytei. Tokį pasirinkimą lėmė galimybė atskleisti kiekvieno gyvenimo / gamtos tarpsnio skirtingumą tiek kūrybos stilistikos požiūriu, tiek amžiaus, tiek lyties. Naujojoje kompozicijoje kūrėjai savaip perpina lietuvių etninės muzikos fragmentus su šiuolaikinės muzikos ritmais ir intonacijomis.
 
Kūrinio teksto autorius – Vladas Braziūnas. Taip pat naudotos citatos iš Maironio, liaudies kūrybos, Senojo Testamento hebrajų ir lietuvių kalbomis. 
 
Sceninį vyksmą kurs išskirtinė Lietuvos menininkų grupė – patyrę muzikos meistrai (choras „Polifonija“ ir ansamblis „Giunter Percussion“) bei kylančios žvaigždės (solistė Ieva Skorubskaitė, režisierė Uršulė Bartoševičiūtė ir dirigentas Linas Balandis). Šiemet planuojami tik du koncertai Vilniuje ir Šiauliuose, tad šiauliečiai turės išskirtinę progą dalyvauti premjeroje ir tapti unikalaus kūrinio gimimo liudininkais.

Žiūrėti repertuarą

Artimiausi spektaliai

2021.12.23  19:00 val., Teatro Mažoji salė
Pirkti bilietą internetu     Pirkti bilietą kasoje