2021.12.07  18:30 val.
Svečiai
Svečiai

OKT / Vilniaus miesto teatras: VESTUVĖS

Rež.: Oskaras Koršunovas
Atgal

Apie spektaklį

Pagal Bertoldo Brechto pjesę „Miesčioniškos vestuvės“
Režisierius – Oskaras Koršunovas
 
Bertoldo Brechto pjesė – tai trumpa groteskiška istorija, kurioje absoliučiai viskas yra perkrauta, sugadinta ir sugriauta: tiek baldai, tiek žmonės, tiek jų santykiai. Ir viso to atomazga įvyksta vestuvių puotos metu.
„Bertoldo Brechto „Miesčioniškos vestuvės“ (toks yra tikrasis pjesės pavadinimas) kalba apie visuomenės moralinį dviveidiškumą. Iš esmės, viskas sukasi apie paaiškėjusį ikivestuvinį nuotakos skaistybės praradimą. Spektaklyje kalbame plačiau. Ne tik apie dviveidišką moralę ir skaistybę, bet ir apie papročių suirimą, absurdišką deformaciją to, kas kadaise buvo labiausiai sakralūs dalykai žmogaus egzistencijoje: vestuvės, laidotuvės, kosmogoninio ciklo pajautos ir šventimo tradicijos.
Žinoma, atveriama ir itin lietuviška specifika. Tai kaimo žmogaus, ateinančio gyventi į miestą, sutrikimas, netgi nesugebėjimas tapti taip vadinamu miesčionimi ir, žinoma, visiškas nesuvokimas vienaip ar kitaip jį įtakojančių globalizacijos procesų. Žinoma, visų pirma tai yra gera komedija, lyg veidrodis atsukta į mus ar mūsų artimuosius. Čia mes tikrai galime pasijuokti, jei ne iš savęs, tai bent iš kaimyno, o būtent ši tradicija pas mus yra nemirtinga. Bet koks juokas yra gerai, jeigu jis kyla ne iš pykčio. 
Spektaklis itin atviras, jame daug improvizacijos. Į jį vis įtraukiamos naujausios visuomeninės ir politinės aktualijos, todėl jis nuolat kinta. Spektaklis atviras žiūrovui. Taigi, jis niekada nesikartoja ir kiekvieną kartą būna vis kitoks. Tad jei jums patiks ši dionisija su lietuviška balta mišraine, galite drąsiai eiti vėl ir vėl.“ Režisierius Oskaras Koršunovas
 
Premjera – 2016 m. rugsėjo 8, 9 d.
 
Spektaklio prodiuseriai – OKT/Vilniaus miesto teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
Įspėjimas: Spektaklio metu yra rūkoma.
 
 
Spektaklių keitimo datos: iš 2020 m. spalio 1d. - perkelta į 2021 m. balandžio 29 d. - perkeliama į 2021 m. gruodžio 7 d.

2021 m. balandžio 30 d. - perkeliama į gruodžio 8 d.


Žiūrėti repertuarą

Artimiausi spektaliai

2021.12.07  18:30 val., Teatro Didžioji salė
Pirkti bilietą internetu     Pirkti bilietą kasoje
2021.12.08  18:30 val., Teatro Didžioji salė
Pirkti bilietą internetu     Pirkti bilietą kasoje