Spektaklis nukeltas
Spektaklis nukeltas

PREMJERA "REMYGA". NUKELTAS

Rež.: Oskaras Koršunovas
Atgal

Apie spektaklį

Dėl situacijos, susijusios su koronavirusu, planuota spektaklio "REMYGA" premjera nukeliama vėlesniam laikui. Tikslią premjeros datą paskelbsime vėliau. Sekite informaciją www.vsdt.lt

--
Rimantas Kmita
REMYGA
 
 
Režisierius – Oskaras Koršunovas
Režisieriaus asistentas – Jokūbas Brazys
Scenografė – Irina Komissarova
Kostiumų dailininkės – Justina Ignatavičienė, Greta Milevičiūtė
Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas
Muzika – Paulius Ignatavičius, Aidas Matutis, Severinas Norgaila, Eligijus Žilinskas, Paulius Trijonis
 
 

„Remyga“ – tai unikalus spektaklis, kuris nuo pirminio sumanymo iki galutinio realizavimo yra susijęs su Šiauliais. Jis kalba apie mūsų miestą ir jo istoriją, apie tikrus įvykius ir mitus, apie žmones, kuriems miestas tapo jų likimu. „Remyga“ grąžina žiūrovus į pirmuosius Nepriklausomybės metus. Su kokiais (ne)matomais priešais tuomet kovojome? Kuo mes buvome ir kuo tapome? Tai istorija apie tai, kas buvo ir kas, galbūt, galėjo nutikti. Specialiai šiam spektakliui pjesę „Remyga“ parašęs bestselerio „Pietinia kronikas“ autorius Rimantas Kmita pateikia fantasmagorišką istorijos versiją, nuaustą iš tikrų faktų ir fikcijos. Spektaklį statantis režisierius Oskaras Koršunovas šioje istorijoje įžvelgia anuometinį visos Lietuvos veidą: „Tai, kas tuomet vyko Šiauliuose, vyko ir visoje Lietuvoje“.

Pjesės veiksmas vyksta prieštaringais 1988-1992-aisiais metais Šiauliuose. Daugelis gerai prisimename šį sudėtingą pokyčių laiką, kai kartu su nepriklausomybės idealizmu vis dar grūmėsi ir tamsiosios senųjų struktūrų jėgos. Tarp šių dviejų jėgų blaškosi ir pagrindinis pjesės herojus – Remyga. Atitarnavęs sovietinėje armijoje Afganistane, Remyga grįžta į gimtuosius Šiaulius. Jis norėtų gyventi kaip „visi normalūs žmonės“ – būti geru tėvu, pareigingu darbuotoju. Tačiau praeities šešėliai ir aplink tvyrantis chaosas darosi vis tirštesnis, o tamsiosios jėgos įgauna vis didesnių galių. Kaip tokioje chaotiškoje visuomenėje nubrėžti ribą tarp gėrio ir blogio? Kaip išlikti sąžiningu prieš save ir kitus? Kaip suvaldyti savo vidinius demonus? Kokia yra nepriklausomybės – politinės ir asmeninės – kaina? Pjesės autorius Rimantas Kmita ir režisierius Oskaras Koršunovas suplakė nenusakomo žanro kokteilį iš dokumentinės medžiagos, kasdienybės autentikos, urban fantazy stiliaus ir roko muzikos. 
 
Numatoma premjera – 2020 04 09
 
Nuotraukos autorius Juozas Bindokas.

Žiūrėti repertuarą