PRINCESĖ TURANDOT

Rež.: Aidas Giniotis
Atgal

Apie spektaklį

Karlas Gocis
PRINCESĖ TURANDOT
 
Režisierius – Aidas Giniotis
Dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė
Judesio režisierė – Vesta Grabštaitė
Muzikos aranžuotojas – Andrius Kulikauskas
Autorizuotas pjesės vertimas Aido Giniočio

Spektaklyje naudojami fragmentai iš N. A. Rimskio-Korsakovo simfoninės siuitos „Šecherezada“ ir iš V. Solanas knygos „Vyrų išnaikinimo draugijos manifestas“

2006 metais įvykusi Aido Giniočio režisuota K. Goci „Princesės Turandot“ premjera buvo skirta pažymėti Šiaulių dramos teatro 75-erių metų jubiliejų. „Princesė Turandot“ Šiaulių teatro scenoje statyta antrą kartą. Pirmasis pastatymas rampų šviesą išvydo 1931 metais, jis ir yra laikomas profesionalaus Šiaulių dramos teatro gimtadieniu.

A. Giniočio „Princesės Turandot“ versijoje lengvai atpažinsite šio iš Šiaulių kilusio režisieriaus kūrybinį braižą. Tai įspūdingas teatrinis šou, kuriame gausu dainų, šokių, improvizacijos, italų commedia del Arte elementų. Visa tai kuria žaismingą, lengvą ir ritmingą spektaklio stilių. 

Įspūdingą spektaklio vizualinę raišką papildo funkcionali dailininkės Ramunės Skrebūnaitės scenografija ir kostiumai bei judesio režisierės Vestos Grabštaitės statyti šokiai ir plastiniai sprendimai. 

Spektaklyje vaidina didelis būrys trupės aktorių, kuriems teko daug improvizuoti, bet kartu labai tiksliai atlikti kiekvienam skirtą funkciją. Tad nenuostabu, kad spektaklyje daug įdomių ir ryškių aktorinių darbų, tarpe kurių galima išskirti Princesės vaidmenį sukūrusią, tuomet dar studentę, aktorę Mariją Korenkaitę ir, žinoma, Šiaulių dramos teatro Maestro- Praną Piauloką. 

K. Gocis „Princesę Turandot“ vadino tragikomiška pasaka teatrui. Pasak A. Giniočio, tai spektaklis apie moteris, vyrus ir jų tarpusavio baimę, bet svarbiausia jo tema – MEILĖ!". A. Giniotis prieš premjerą teigė, kad šis spektaklis „bus lengvas suprasti, malonus žiūrėti, nepigus pamąstyti“. O laikas yra geriausias teisėjas! Smagaus žiūrėjimo! 

Video transliacija 2020-03-28 d. nuo 18:30 val.


Žiūrėti repertuarą