VALENTINŲ DIENA

Rež.: Loreta Vaskova
Atgal

Apie renginį

Autorius - Ivan Vyrypajev
Iš rusų kalbos vertė Rolandas Rastauskas 
Skiriama Michailui Roščinui
Režisierė - Loreta Vaskova
Scenografė - Simona Biekšaitė
Video projekcijos autorius - Remigijus Venckus
Muzikinis apipavidalinimas - Paulius Jasiūnas
 
Šiuolaikinis rusų dramaturgas, režisierius ir aktorius Ivan‘as Vyrypajev‘as gimė 1974 m. Sibiro mieste Irkutske. Studijavo režisūrą Irkutsko ir Maskvos Boriso Ščiukino vardo teatrinėse mokyklose. Tai vienas ryškiausių ir novatoriškiausių Rusijos kūrėjų, jau dešimtmetį dirbantis Maskvoje. Jo parašyta pjesė „Valentinų diena" dramaturgijos festivalyje„Heidelberger Stuckemarkt" (Vokietija) 2003 m. buvo apdovanota žiūrovų simpatijų prizu. I. Vyrypajev‘as pastaruoju metu skina laurus Europos festivaliuose: jo pilnametražis filmas „Euforija" pelnė Venecijos kino festivalio „Mažąjį auksinį liūtą", dramaturgija buvo įvertinta Aleksandro Volodino premija ir daugeliu kitų prestižinių apdovanojimų.
 
„Valentinų diena" - tai garsios ir kadaise daug šurmulio sukėlusios M. Roščin‘o pjesės „Valentinas ir Valentina" perdirbinys. Pirmuoju atveju jaunuolių meilės istorija užbaigiama daugtaškiu, o I. Vyrypajev‘as deda kabliataškį ir 2001 m. parašo istorijos tęsinį. Pasitelkęs šiuolaikinį požiūrį, dramaturgas polemizuoja su M. Roščinu apie vieną iš stipriausių žmogaus dvasios poreikių - meilę.
 
Spektaklis pasakoja apie kelią į kitą žmogų, apie krypties paieškas be žemėlapio, apie kelionę be atgalinio bilieto. Paradoksalu, bet siekdami užvaldyti kitą žmogų, niekada iki galo jo nepažinsime.Vaizduojamoje visuomenėje vyrauja nusiteikimas, kad meilė trunka neilgai, jausmai ribojami galiojimo terminais ir tai tampa aksioma. O jeigu žmogus pamilsta kartą ir visam gyvenimui?Dievas suteikė vyrui ir moteriai geismą, kad jų sąjunga išsaugotų pasaulį. Spektaklis suponuoja kitą santykių foną: kai jie pamilo vienas kitą, tai prasidėjo karas, kuris tęsiasi jau šimtmečius.

P.S. Spektaklis skiriamas žmonėms, PRIVERSTIEMS gyventi kartu.

Premjera - 2010 m. vasario 27 d.

APDOVANOJIMAI

  • „Lietuvos teatrų pavasaris - Kaunas 2010“ už režisūrinį debiutą Loreta Vaskova
  • 2010 m. Kultūros ministerijos Metų debiuto premija - režisierė Loreta Vaskova
  • 2011 m. „Auksinių scenos kryžių“ debiuto nominacija režisierei Loretai Vaskovai

Žiūrėti repertuarą