„Viešbučio šeimininkė arba Mirandolina" (La locandiera), parašyta 1753 metais - bene populiariausia Carlo Goldoni pjesė. Mirandolina - viešbučio šeimininkė, smuklininkė. Jos grožis vyrus traukia, suvilioja. Bet renkasi visada tik ji. O jie kantriai laukia savo valandos...

Carlo Goldoni (1707-1793) - vienas žymiausių visų laikų dramaturgų, kurio kūryba turėjo didelės įtakos Europos teatro raidai.Nuo dvylikos metų C. Goldini mokėsi jėzuitų kolegijoje Perudžoje, vėliau Rimini, iš čia pabėgo su keliaujančiais aktoriais. Pavijoje studijavo teisę, bet 1725 metais buvo pašalintas už sukurtas eiles apie Pavijos merginų bjaurumą. 1731 metais baigė teisės mokslus Paduvoje. 1744-1748 metais dirbo advokatu. C. Goldoni didžiausia kūrybinė sėkmė lydėjo 1748-1753 metais, kai jo dramas vaidino „Teatro Sant‘Angelo". C. Goldoni čia parašė šedevrus: "Gudrioji našlė" (La vedova scaltra), "Melagis" (Il bugiardo) ir savo bene žymiausią kūrinį "Viešbučio šeimininkė" (La locandiera). Pjesė sukurta 1753 metais. Kūrinio herojė smuklininkė Mirandolina tapo mėgstamu daugelio aktorių vaidmeniu.Gana smarkiai nesutapo C. Goldoni ir tuomet populiaraus dramaturgo Carlo Gozzi nuomonės. C. Gozzi apkaltino C. Goldoni teatrą visuomenės dorovės smukdymu. C. Goldoni atlaikė ne tik C. Gozzi konkurenciją, bet ir toliau kūrė nemarias pjeses, tokias kaip: "Smuikininkai" (I rusteghi) ir "Smalsios moterys" (Le donne curiose).

Abiejų tuometinių konkurentų kūryba buvo Valstybinio Šiaulių dramos teatro repertuare. 2006 metais, švenčiant Šiaulių dramos teatro 75-ąjį gimtadienį, C. Gozzi „Princesę Turandot" pastatė režisierius Aidas Giniotis (spektaklis neberodomas). 2010 metais, minint teatro 80-ąją jubiliejinį sezoną, C. Goldoni šedevrą "Viešbučio šeimininkė" į Valstybinio Šiaulių dramos teatro sceną perkėlė režisierė Regina Steponavičiūtė.

Iš viso C. Goldoni parašė 267 pjeses, dauguma jų - komedijos. Prancūzų kalba parašė „Atsiminimus" (Mémoires 1787 metais), teikiančius žinias apie jo gyvento laikmečio teatro istoriją. 

Premjera - 2010 m. spalio mėn. 2 d.