NAUJIENOS

Atgal

Valstybinis Šiaulių dramos teatras – šiauliečių teatras

2017 09 21

Populiarioje šiauliečių pasimatymų vietoje – prie Gaidžio laikrodžio – pasimatymą miestiečiams skyrė Valstybinio Šiaulių dramos teatro darbuotojai. Naują, jau 87-ąjį sezoną pradėjęs teatras nusprendė „eiti į žmones“ ir pasitikti būsimus žiūrovus tiesiog gatvėje.

Sezono atidarymą paskelbė „Gaidys“

Įprasta darbo diena, 11 valandų ir 45 minutės. Būrelis žmonių rankose laiko balionus ir tylėdami žiūri į „Gaidžio“ laikrodį. Pro šalį einantys praeiviai smalsiai apžiūrinėja keistuolius, kai kurie nusprendžia pastovėti ir patylėti drauge. Būrelis vis didėja ir didėja, kol laikrodis „kakariekuodamas“ išmuša 12 valandą ir garsiai praneša apie Valstybinio Šiaulių dramos teatro naujojo sezono atidarymą.

Pokšteli konfeti, pasigirsta sveikinimai. Paaiškėja, kad balionus laikantys žmonės – visai ne keistuoliai, o teatro aktoriai, kurie sveikina vienas kitą su nauja kūrybinio darbo pradžia.

Glėbesčiuoja jie ir bulvaru skubančius šiauliečius, pasiūlo jiems perkirpti mėlyną kaspiną su teatro atributika, taip simboliškai paminint sezono atidarymą. „Šios trumpos žaismingos akcijos tikslas – priminti šiauliečiams, kad visi jie – mūsų ištikimieji žiūrovai – yra teatrui ypač svarbūs ir visada laukiami spektakliuose“, – sako teatro vadovas Aurimas Žvinys.

Arčiau žmonių ir jų problemų

O ko gi gali laukti patys žiūrovai? „Teatras išliks ištikimas savo krypčiai. Kalbėsime apie skaudžiausias ir aktualiausias visuomenės problemas, kelsime aštrius klausimus, būsime arčiau žmonių, arčiau to, kuo jie gyvena“, – teigia Valstybinio Šiaulių dramos teatro meno vadovas Paulius Ignatavičius ir pristato keletą sezono naujienų.

Visų pirma, tai – Monikos Klimaitės režisuota detektyvinė tragikomedija „Išrinktieji“, pasakojanti apie žiaurumą. Šiame spektaklyje išvysime ne tik teatro lankytojams puikiai pažįstamus veidus, bet ir naujus aktorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantus Anuprą Licių, Eglę Licevičiūtę, Povilą Adomaitį.

Brutalumo ir prievartos temą pratęs Godos Palekaitės ir Aarono Kahno (JAV) režisuojamas spektaklis „Dumblas“, kuriamas pagal Maria'os Irene'ės Fornes to paties pavadinimo pjesę. Įdomūs akcentai: spektaklio metu skambės gyva, BIX grupės būgnininko Ginto Gascevičiaus atliekama muzika, o pats spektaklis vyks ne Šiaulių dramos teatre, bet A. Sireikos krepšinio akademijos patalpose. „Mes dar kartą išeisime į miesto erdves, o žiūrovai turės galimybę pamatyti teatrą kitaip“, – priduria P. Ignatavičius.

Ir kūdikiams, ir vyresnio amžiaus žmonėms

Įdomių naujienų gali tikėtis patys mažiausi teatro mėgėjai. „Prieš pat šv. Kalėdas tradiciškai numatome spektaklį vaikams. Šįkart tai bus Antano Gluskino režisuotas spektaklis pagal žinomo italų autoriaus Gianni Rodari apysaką „Nekartą gyveno baronas Lambertas“. Kas netradiciška, tai toji pusiau cirko, pusiau teatro atmosfera, kurią bandysime sukurti. Aktorius konsultuos Mario'as Tarasini'is, kuris yra žinomas Šiauliuose fokusininkas“, – pasakoja meno vadovas.

Teatro planuose – spektakliai kūdikiams. Juos būtų patikėta kurti tarptautinį pripažinimą pelniusiai choreografei Birutei Banevičiūtei. „Tačiau tai – antrosios sezono dalies sumanymai ir kalbėti dar anksti, nes nežinome, kokį finansavimą skirs Kultūros ministerija. Jeigu viskas bus gerai, tuomet bendradarbiausime ir su minėta B. Banevičiūte, ir su buvusiu Rusų dramos teatro aktoriumi Aleksandru Špiliavojumi, kuris Šiauliuose kurs šviesų, pozityvų spektaklį apie vyresnio amžiaus žmones“, – sako P. Ignatavičius.

Ypatinga 2018 m. premjera turėtų tapti Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui skirtas spektaklis pagal
J. Marcinkevičiaus dramą-poemą „Mindaugas“, kurį režisuotų jaunas režisierius iš Berlyno Nikolas Darnstadt'as. „Norėjau, kad tokį spektaklį statytų tas, kuris nėra susijęs su Lietuva, kuris neturi jokio išankstinio nusistatymo, stereotipų ir gali nauju žvilgsniu pažiūrėti į Lietuvos klasiką“, – aiškina meno vadovas.

Žmona yra žmona, statybos yra statybos

Šiuo metu spektakliai žiūrovams rodomi Mažojoje Šiaulių dramos teatro salėje – Didžioji uždaryta remontui. Tiesa, teatro vadovas A. Žvinys tikisi, kad ji duris atvers iškart po Naujųjų metų. Jeigu nebus netikėtumų.

„Galvodamas apie šiuos netikėtumus, prisiminiau pasakojimą, kaip Konstantinas Stanislavskis, statydamas Antono Čechovo pjesę, kuri buvo rašoma kartu, sulaukė pastarojo laiško. Jame A. Čechovas prašė išbraukti maždaug dešimt puslapių ir vietoje jų palikti tik vieną frazę: „Žmona yra žmona“. Tai – pakankamai iškalbinga frazė, savyje talpinanti labai daug. Tad aš šiuo atveju galiu pasakyti taip: statybos yra statybos“, – šmaikštauja jis.

Drauge su atsinaujinančiu teatro pastatu atsinaujina ir teatrą lydinti atributika – logotipas, plakatų stilistika. „Logotipas bus nuolatos kintantis – išliks tik kontūrai, raidės, o simboliai keisis. Kintantys bus ir mūsų plakatų pavyzdžiai – pagal spektaklio temą, metų laiką, nuotaiką. Bet tikimės, kad nepriklausomai nuo to, kokia bus simbolių kombinacija, žmonės visada supras, kad tai yra jų teatras“, – sako A. Žvinys.

 

Gabrielė PATAUSKAITĖ

2017 m. rugsėjo 21 d.

www.etaplius.lt