NAUJIENOS

Atgal

Sezono atidarymo proga Valstybinis Šiaulių dramos teatras kviečia į pasimatymą prie „Gaidžio“

2017 09 19

Rugsėjo 22-ąją dieną Valstybinis Šiaulių dramos teatras pradės 87-ąjįsezoną. Naujojo sezono atidarymo proga nuspręsta „išeiti į žmones“ ir džiaugsmingai pasitikti savo būsimus žiūrovus. Rugsėjo 21 dieną, ketvirtadienį, 12 val. populiarioje šiauliečių pasimatymų vietoje – prie „Gaidžio“ – įvyks improvizuotas pasimatymas su publika.

Akcija, kurios šūkis „Sezonas atidarytas!“, visiems susirinkusiems žada ne vieną staigmeną. Kaip ir visas būsimasis teatro sezonas, šis improvizuotas teatro ir publikos pasimatymas bus nenuspėjamas, įtraukiantis ir žaismingas. Šios akcijos tikslas – priminti šiauliečiams, kad visi miesto gyventojai, nuo mažiausių iki vyriausių, Teatrui yra vienodai svarbūs ir visada laukiami spektakliuose. Dėl to nuspręsta šio sezono atidarymą „atiduoti į miestiečių rankas“: visi atėję į pasimatymą ir net eiliniai praeiviai taps dalyviais ir turės unikalią galimybę sužinoti, kas gi šiais metais paskelbs 87-ojo sezono pradžią. Be to, praėjusią savaitę įvairiose miesto erdvėse Teatro aktoriai rengė akcijas–provokacijas „Atidaryk sezoną!“. Įdomiausias akimirkas netrukus bus galima pamatyti teatro facebooko paskyroje www.facebook.com/VSDTeatras/.

Teatro meno vadovas Paulius Ignatavičius naująjį sezoną apibendrina ne kokiu sudėtingu filosofiniu terminu ar, kaip dabar madinga, sezono šūkiu, o tiesiog paprasta kasdieniška fraze – „eiti į žmones“. Pasak P. Ignatavičiaus, „ šis ėjimas bus ne tik simbolinis – tai patvirtina ir mūsų siekis, kad sezono atidarymo šventė būtų atvira ir visiems prieinama“.

Jau šį savaitgalį, rugsėjo 22- 24 dienomis, publikai bus rodomi naujausi spektakliai, kuriuos spėjo pamatyti tik nedidelė žiūrovų dalis. Rugsėjo 22 d.(penktadienį) 18.30 val. Teatro Mažojoje salėje žiūrovai išvys jautrią dramą – Juozo Žibūdos režisuotą spektaklį Aldo Nikolaj „Rudens istoriją“.Rugsėjo 23 d. (šeštadienį) 18 val. – Šiaulių kultūros centre bus rodoma provokuojanti Michalo Walczako „Kasykla“ (režisierius Artūras Areima), o rugsėjo 24 d. – ekstravagantiškoji Mariuso von Mayenburgo „Skulptūra“ (režisierius Paulius Ignatavičius).

Teatro vadovas Aurimas Žvinys prisipažįsta, kad šį sezoną nemažai dalykų vyks kiek kitaip, nei esame įpratę: atsiras kitos erdvės – dėl didžiosios salės remonto dalis spektaklių persikels į Šiaulių kultūros centrą, plačiau atsivers Mažosios salės durys, publika bus kviečiama ir į kitas alternatyvias vaidybos aikšteles. „Šį sezoną scenoje greta pamėgtų trupės aktorių žiūrovai išvys ir nepažįstamų veidų. Keisis net ir teatrą reprezentuojantys simboliai, logotipas ir internetinė svetainė, siūlysime patogesnę ir lankstesnę bilietų įsigijimo tvarką“, – teigia teatro vadovas A. Žvinys. Jau visai netrukus teatro išsiilgę žiūrovai bus pakviesti į premjeras, na o nekantriausieji rugsėjo 21 d. (ketvirtadienį) 12val. yra kviečiami į pirmąjį pasimatymą su teatru prie „Gaidžio“!

Naujajame sezone į mus visus jaudinančias temas bus siekiama pažvelgti neįprastu rakursu. Iki šių metų pabaigos publikai bus pristatytos kelios skirtingų žanrų ir stilistikos premjeros. Artimiausia premjera – detektyvinė tragikomedija „Išrinktieji“ įvyks spalio 27 d. Tai jaunos ir perspektyvios režisierės Monikos Klimaitės bendras darbas su žinoma dramaturge Gabriele Labanauskaite. Beje abi kūrėjos yra kilusios iš Šiaulių. Šiuo spektakliu pirmą kartą Šiaulių dramos teatre bus išbandomas kolektyvinės kūrybos principas. Prasidėjus repeticijoms, aktoriams buvo pateiktas tik siužeto karkasas, kurio turinys viso kūrybinio proceso eigoje bus nuolat pildomas. Spektaklio sumanytojos tikisi sukurti gyvą ir nenuspėjamą spektaklį apie mūsų visuomenėje ypač opią temą – žiaurumą ir jo prigimtį. „Šiandien kaip niekad esame linkę į užslėptas ir „nematomas“ žiaurumo formas: psichologinį terorą, moralinį smurtą, „etikečių klijavimą“ ir savo poelgių pateisinimą, prisidengus doruolio ir teisuolio kaukėmis“, – teigia režisierė M. Klimaitė. Pasak dramaturgės G. Labanauskaitės, tai bus aktualus ir dinamiškas, „čia ir dabar“ principu paremtas meninis-socialinis eksperimentas, žadantis žiūrovui netikėtų potyrių ir atradimų.

Brutalumo ir prievartos temą pratęs spektaklis „Dumblas“, kuriamas pagal garsios amerikiečių autorės Maria Irene Fornes to paties pavadinimo pjesę. Šiame eksperimentinio pobūdžio spektaklyje be aktorių „gyvai“ muzikinį foną kurs žinomas perkusininkas, BIX grupės būgnininkas Gintas Gascevičius. „Dumblas“ – pirmas bendras kūrybinis projektas su tarptautinės režisūros ir aktorystės patirties turinčiu režisieriumi iš JAV Aaronu Kahnu ir šiauliečiams jau gerai pažįstama scenografe Goda Palekaite. Spektaklis bus vaidinamas netradicinėje erdvėje, greičiausiai net ne teatre. „Dumble“ po padidinamuoju stiklu – neįprasta šeima ir joje dominuojantys vyrai, kurie sunaikina taikią, sunkiai dirbančią, siekiančią mokytis ir kurti moterį – Mają. Režisierius A. Kahnas pastebi, kad nežiūrint kylančių ekonominių rodiklių, daugeliui Lietuvos gyventojų elementarus pragyvenimas ir bent šioks toks skurdo sumažinimas tebėra aktuali problema. Labai intymus, kamerinio pobūdžio spektaklis pakvies žiūrovą betarpiškam išgyvenimui ir netikėtam teatriniam nuotykiui.

Lapkričio pradžioje laboratorinis spektaklis pagal Fiodoro Dostojevskio „Brolių Karamazovų“ romano 12 knygą „Teismo klaida“ vainikuos birželio mėnesį teatre vykusias kūrybines dirbtuves, kurias vedė teatro pedagogas, režisierius Igoris Lysovas.

Dar viena premjera numatoma prieš pat Kalėdas. Tai bus tradicinė dovana mažiesiems žiūrovams nuo 4 metų. Jiems pasiūlysime kokybišką, šiuolaikišką ir interaktyvų spektaklį, kuris kartu atliks ir edukacinę funkciją. Tokį spektaklį statyti patikėta patyrusiam spektaklių vaikams ir jaunimui režisieriui Antanui Gluskinui. Jis inscenizuos garsaus italų autoriaus Gianni Rodari kūrinį „Nekartą gyveno baronas Lambertas“. Vaidinimas bus papildytas šokio, žongliravimo ir akrobatiniais cirko elementais, kurie ypač žavi mažuosius.“Tiek teatrą, tiek cirką maži vaikai suvokia kaip nuostabų stebuklingą pasaulį, kuris jiems yra labai artimas, dėl to spektaklio kūrime aktyviai dalyvaus ir patys vaikai“, – sako režisierius. Spektaklis kalbės apie atsakomybes, kurias turime prisiimti gyvenime. Kas nutiktų, jei žodžiai pildytųsi tiesiogiai, jei nemokėtumėm jų tinkamai priimti ir suvokti paslėptos reikšmės? Tai bus pirmas Mažajai teatro salei pritaikytas spektaklis vaikams, siūlantis išties labai artimą ir šiltą aktorių ir mažųjų žiūrovų ryšį.

Ne mažiau produktyvus žada būti ir 2018-ųjų metų pirmasis pusmetis. Planuojamos net kelios premjeros, edukaciniai šokio užsiėmimai patiems mažiausiems – vaikams iki trijų metų, diskusijos ir edukaciniai spektakliai moksleiviams. Kol kas meno vadovas Pauliaus Ignatavičiaus apie planus kalba nedaug: “Galiu išduoti, kad į Šiaulius, galbūt ,atvyks jaunas režisierius iš Berlyno – Nikolas Darnstädt. Jis statytų spektaklį pagal Justino Marcinkevičiaus pjesę „Mindaugas“. Dėl unikalaus spektaklio patiems mažiausiems vaikams- kūdikiams tariamės su tarptautinį pripažinimą pelniusia choreografe Birute Banevičiūte, dėl bendradarbiavimo derimės su perspektyviu dramaturgu, aktoriumi ir režisieriumi Aleksandru Špiliavojumi bei jaunu režisieriumi Žilvinu Vigeliu“.

Daugiau informacijos apie repertuarą ir bilietų įsigijimą: www.sdt.lt

 

Valstybinio Šiaulių dramos teatro informacija
2017 m. rugsėjo 19 d.
www.etaplius.lt