NAUJIENOS

Atgal

Pažymėtas Šiaulių dramos teatro aktoriaus Vlado Baranausko jubiliejus

2017 05 29

Valstybiniame Šiaulių dramos teatre įvyko paskutinioji šio sezono premjera. Kamerinio pobūdžio spektaklis „Rudens istorija“, sukurtas pagal populiarią italų autoriaus Aldo Nicolaj pjesę „Geležinė karta“ skiriamas teatro aktoriui, trupės vadovui Vladui Baranauskui, švenčiančiam garbingą 70-ties metų jubiliejų.

Pagrindinį Libero Bokos vaidmenį spektaklyje sukūręs Vladas Baranauskas prisipažįsta, kad tai gražiausia dovana, kokią gali gauti aktorius. Pagerbti aktoriaus į premjerą atvyko gausus būrys aktoriaus gerbėjų: sveikino kolegos, žinomi teatralai, politikai, visuomenės veikėjai ir artimiausi bičiuliai ir giminės. Be V. Baranausko „Rudens istorijoje“ vaidina Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Saulius Eduardas Pauliukonis, Silvija Povilaitytė ir Irena Liutikaitė, gyvai groja violončelininkas A. Zakaras. Spektaklio iniciatorius ir režisierius Juozas Žibūda šią pjesę pasirinko norėdamas suteikti galimybę publikos mylimiems, retokai scenoje matomiems aktoriams realizuoti savo kūrybinį potencialą.

Pirmadienio popietę V. Ba­ra­naus­kas draugus ir kolegas kvietė į Teatrą , į Jubiliejinį „Žai­bo“ šaš­kių tur­ny­rą. Susirinkę bendraminčiai draugiškoje aplinkoje turėjo galimybę išbandyti jėgas prie „šaškių lentos“. Visiems dalyviams įteikti „pažymėjimai“ su jubiliato autografu.


Biografija:

Vladas Baranauskas Valstybiniame Šiaulių dramos teatre aktoriumi dirba beveik penkis dešimtmečius ( nuo 1969 m). 2017 m. gegužės 24 d. V. Baranauskui sukanka 70 metų. Tai vienas ilgiausiai mūsų teatre dirbančių aktorių, kurio teatrinė veikla pasižymi ypač plačiu diapazonu. Nuo pirmųjų kūrybinės veiklos metų išryškėjo aktoriaus profesionalumas, atsidavimas savo profesijai. Visus darbo teatre metus jo veikla pasižymėjo disciplinuotumu, sąžiningumu, pareigingumu, darbštumu. Nuo 1996 m. V. Baranauskas dirba ir trupės vedėjo pareigose. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre aktorius sukūrė per 100 vaidmenų, iš kurių paminėtini: Gytis (V. Mykolaitis-Putinas „Valdovas“), Alna (P. Vaičiūnas „Prisikėlimas“), Jonas (H. Zudermanas „Jonas ir Erdmė“), Georgas Rosas (R. Saluris „Paskutinės dvi valandos“), Kunigas ir Pasakotojas (J. Tumas-Vaižgantas „Nebylys“), Enochas (A. Tarn „Dibukas“).

V. Baranauskas filmavosi Lietuvos, Rusijos, Latvijos kino studijų sukurtuose filmuose, serialuose, vaidino LTR televizijos ir radijo spektakliuose. Aktorius yra žinomas ir kaip puikus renginių vedėjas bei poezijos skaitovas, aktyvus Šiaulių miesto kultūrinio gyvenimo veikėjas. V. Baranauskas dalyvauja Šiaulių miesto šventėse, Šiaulių universiteto, bibliotekų ir kitų kultūros įstaigų renginiuose, veda ir kuria programas garsiausiems miesto festivaliams (Tarptautiniame Šiaulių Chaimo Frenkelio vilos, Velykinės muzikos „Resurrexit“, Tytuvėnų vasaros muzikos, Bistrampolio dvaro festivaliuose ir kt.). Aktorius yra Šv. Kazimiero ordino narys, K. Donelaičio draugijos narys, JUNESCO klubo narys, jam suteiktas meno kūrėjo statusas.

Įtaigiu, meistriškai ištartu žodžiu aktorius siekia ugdyti žmonių dvasingumą, kelti kultūros, erudicijos, intelekto lygmenį. Jis yra parengęs monospektaklius „Aplopykim Lietuvą“ pagal Vlado Putvinskio-Pūtvio laiškus ir „Akių sunka“, skirtą vyskupui ir poetui Antanui Baranauskui. Parengta daug originalių literatūrinių programų pagal R. M. Rilkės, Tėvo Stanislovo, K. Donelaičio, L. Rėzos, vyskupo M. Valančiaus kūrinius, Lietuvos partizanų laiškus, senuosius Lietuvos kunigų pamokslus ir kt. Surengti poezijos vakarai, skirti M. Martinaičio, V. Kukulo, A. Gusto, J. Marcinkevičiaus, V. Mačernio, J. Strielkūno, išeivių, tremties ir tremtinių, XIX a. nežinomų lietuvių poetų kūrybai.

V.Baranauskas taip pat užsiima labdaringa socialine veikla: bendradarbiauja su Joniškio rajono Jurdaičių socialinės globos namais, Šiaulių ilgalaikio palaikomojo ir geriatrijos centru.

Vladas Baranauskas už savo daugiasluoksnę ir prasmingą kultūrinę veiklą yra apdovanotas LR Kultūros ministerijos padėkos raštais, LR Seimo Pirmininko padėkos raštu ir Seimo medaliu, Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių apskrities padėkos raštais, 2007 m. apdovanotas Šiaulių apskrities viršininko garbės ženklu „Už nuopelnus Šiaulių apskričiai“. V. Baranausko kūrybinė veikla pažymėta įvairiomis teatrinėmis premijomis ir prizais.

 
2017 m. gegužės 29 d.