NAUJIENOS

Atgal

Šiaulių dramos teatras Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose

2017 04 27

Šiaulių dramos teatras Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose: bendradarbiavimo įtvirtinimas, plokštelių kolekcijos dovana ir premjeros pristatymas
 
Valstybinis Šiaulių dramos teatras aktyviai įsiliejo į Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių maratoną. Balandžio 24-ąją, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymo dieną, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje iškilmingai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp šių kultūros įstaigų, žadančių ir toliau tęsti gražias bendravimo tradicijas.
 
Šventės metu ypatingai pagerbtas ir ilgametis Teatro darbuotojas, Bibliotekos „Damų ir Riterių“ muzikos klubo vadovas, šviesaus atminimo šiaulietis Rimantas Vincentas Vaitiekūnas (1936–2016), kuris nuo 1991 metų rengė klasikinės muzikos užsiėmimus Bibliotekos lankytojams, organizavo ekskursijas į Vilniaus ir Rygos operos ir baleto teatrų spektaklius, operas. R.Vaitiekūno kultūrinei veiklai įprasminti ir išskirtinei asmenybei pagerbti Meno ir muzikos skyriuje atidaryta Rimanto Vaitiekūno muzikos svetainė ir atidengta vardinė lentelė. Ta proga Valstybinio Šiaulių dramos teatro, kuriame daug metų dirbo R. Vaitiekūnas, vadovas A. Žvinys perdavė Bibliotekai žinomo melomano sukauptą (apie 200 vinilinių plokštelių) klasikinės muzikos kūrinių kolekciją. Su Meno ir muzikos skyriuje veikiančia plokštelių paroda galima susipažinti iki gegužės 16 dienos.
 
Balandis 25 d. bibliotekoje įvyko išankstinis Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklio „Kasykla“ pristatymas-diskusija. Publikai naujausią premjerą pristatė gausi kūrybinė grupė: spektaklio režisierius ir scenografas Artūras Areima, kostiumų dailininkė Monika Gurskytė, kompozitorius ir video menininkas Dominykas Morkūnas, aktoriai Valerijus Kazlauskas, Jūratė Budriūnaitė, Mindaugas Jurevičius, Juozas Bindokas, Giedrė Žaliauskaitė, Aurimas Pintulis, Aidas Matutis, Inga Jarkova, teatro vadovai Aurimas Žvinys ir Paulius Ignatavičius. Šis iš Šiaulių kilusio režisieriaus Artūro Areimos spektaklis yra pirmasis darbas gimtajame mieste. Spektaklis turėtų būti labai aktualus, jame kalbama apie miesto gyventojų beviltišką įstrigimą kasdienybės rutinoje, apie norą keistis ir troškimą „išlipti“ iš gyvenimo „duobių“.
 
Pjesės „Kasykla“ autorius – Europos ir JAV teatralams žinomas jaunosios kartos lenkų dramaturgas Michalas Walczakas. Dramaturgas kalba apie šiuolaikinės visuomenės problemas, jungdamas skirtingas teatro tradicijas, siurrealistinio ir absurdo teatro elementus.
 
Spektaklio „Kasykla“ kūrybinė grupė teigė norinti Šiaulių žiūrovui pristatyti kitokį, netradicinį teatrą, paremtą šiuolaikinėmis raiškos priemonėmis. M. Walczako pjesė, pasak režisieriaus A. Areimos, turėtų paskatinti šiauliečius pasidalyti bendrai išgyventa patirtimi ir apmąstyti dabartinę miesto situaciją: ką galime nuveikti, kad miestas taptų gyvesnis ir patrauklesnis jauniems žmonėms, kad sumažėtų emigracija ir žmonės čia jaustųsi šeimininkais. Spektaklio premjera – gegužės 12 d.
 
 
Valstybinio Šiaulių dramos teatro informacija
2017 m. gegužės 2 d.