NAUJIENOS

Atgal

Susitikimas – diskusija su spektaklio Michal Walczak „Kasykla“ kūrybine grupe

2017 04 24

2017 m. balandžio 25 d. 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje publikai bus pristatoma naujausia Valstybinio Šiaulių dramos teatro premjera – vienos dalies spektaklis M. Walczak „Kasykla“. Pristatyme dalyvaus ir su būsimais žiūrovais diskutuos spektaklio kūrybinė grupė ir aktoriai. Susitikimą modernuos Nomeda Šatkauskienė, Valstybinio Šiaulių dramos teatro literatūrinės dalies vedėja.
 
Spektaklį „Kasykla“ pagal žinomo jaunosios kartos lenkų dramaturgo Michal Walczak pjesę stato drąsiais režisūriniais sprendimais garsėjantis režisierius Artūras Areima. Tai pirmasis iš Šiaulių kilusio režisieriaus darbas Šiauliuose. Simboliška, kad ir spektaklio tema glaudžiai siesis su mūsų miesto realijomis. Tačiau šis spektaklis turėtų intriguoti ne tik savo tematika, bet ir novatoriškais meninės raiškos būdais.
 
„Kasykla“ pasakoja keistą istorija apie „liūdną miestą, kuriame niekada nevykdavo nieko įdomaus, ypač tada, kai uždarė kasyklą“. Miesto gyventojams netekus pagrindinio pragyvenimo šaltinio, atsiskleidžia neišsipildžiusios svajonės ir troškimai, jų neapleidžia skausmas dėl prarasto pragyvenimo šaltinio. Ši situacija leidžia pažvelgti į savo gyvenimą tarsi iš šalies, atskleidžia miesto gyventojų beviltišką įstrigimą kasdienybės rutinoje.
 
Režisieriui A. Areimai svarbu ne kiekvieno personažo vertė, bet personažų santykis su kitais „sistemos“ nariais ir pačiu miestu bei tai, kaip kiekvienas iš mūsų ir pats miestas daro įtaką bendruomeniškumui. Pasak režisieriaus, netgi darbo praradimas nėra viso gyvenimo praradimas. Į šią problemą jis siūlo žiūrėti ironiškai ir su humoru, neprarandant gyvenimo džiaugsmo ir vilties.
 
Spektaklio „Kasykla“ kūrėjai norėtų paskatinti Šiaulių miesto gyventojus pasidalinti bendrai išgyventa patirtimi ir apmąstyti dabartinę miesto situaciją: ką galime nuveikti, kad miestas taptų gyvesnis ir konkurencingesnis, mažėtų migracija ir miesto nepaliktų jauni žmonės, nematantys čia ateities perspektyvų.
 
M. Walczako (g. 1979) pjesės yra išverstos į daugelį kalbų, jos plačiai statomos Europos ir JAV teatruose. Autoriaus kūrybai būdingas tragikomiškas, grubokas ir gana tiesmukas požiūris į žmonių santykius. Pjesėse jungiamos skirtingos teatro tradicijos, persipina siurrealistinio ir absurdo teatro elementai.
 
Šis spektaklis pirmiausia skiriamas Šiaulių miesto ir regiono publikai, bet tuo pačiu jis aktualus daugeliui Lietuvos miestų ir miestelių gyventojams.
 
Spektaklio premjera – 2017 m. gegužės 12 d. 18 val. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre
 
 
Pjesę iš lenkų kalbos vertė – Andrius Jevsejevas
Režisierius – Artūras Areima
Scenografas – Artūras Areima
Scenografo asistentė – Barbora Skaburskė
 Kostiumų dailininkė – Monika Gurskytė
Kompozitorius, video menininkas – Dominykas Morkūnas
Šviesų dailininkas – Julius Kuršys
 
 
Vaidina:
 
 
Nepažįstamasis/Adzikas – Valerijus Kazlauskas
Moteris (jo motina) – Jūratė Budriūnaitė
Vladekas (tėvas) – Mindaugas Jurevičius
Valekas (senelis) – Juozas Bindokas
Julija (pana) – Giedrė Žaliauskaitė
Direktorius (Julijos tėvas) – Aurimas Pintulis
Ministrantas (kunigas) – Aidas Matutis
Ramunė – Inga Jarkova
Žaliasis – Anicetas Gendvilas
Šunelis-Waršuva – Vilija Paleckaitė
Karalienė – Paulius Ignatavičius
Karalius – Aurimas Žvinys
 
 
 
Valstybinio Šiaulių dramos teatro informacija
2017 m. balandžio 24 d.