NAUJIENOS

Atgal

Teatro dieną – ypatinga dovana ir aktoriams, ir žiūrovams

2018 03 23

Kovo 27-ąją – Tarptautinę teatro dieną – Valstybinio Šiaulių dramos teatro kolektyvas laikys kumščius už į Kauną išvykusius aktorius Moniką Šaltytę ir Juozą Bindo ką, nominuotus „Auksiniams scenos kryžiams“ gauti, ir audringai švęs. Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ ir aktoriams, ir teatro gerbėjams bus surengta unikali šventė – koncertuos Lietuvoje analogų neturintis Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO bei bus įteikti iškilmingi teatro apdovanojimai. 

Išlaikyta intriga ir pribloškiantis koncertas 

Valstybinis Šiaulių dramos teatras Tarptautinės teatro dienos proga šiauliečius kviečia į 18 val. koncertų salėje „Saulė“ rengiamą iškilmingą renginį, kurio metu tradiciškai bus pagerbti geriausieji metų teatralai. Teatro vadovas Aurimas Žvinys paslaptingai šypsosi – Tarptautinę teatro dieną dviem aktoriams – vyrui ir moteriai – bus įteiktos tikrai solidžios, Šiaulių miesto savivaldybės įsteigtos premijos už geriausius sukurtus pagrindinius moters ir vyro vaidmenis. Kas šie žmonės, bus išlaikyta intriga iki pat premijų įteikimo momento. Be jokios abejonės, apdovanota bus ir daugiau aktorių ir teatro darbuotojų. 

Ypatinga dovana aktoriams ir žiūrovams – Lietuvoje analogų neturinčio Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO, kuris atlieka moderniąją klasikinę muziką, koncertas. 

Kuo ypatingas orkestras NIKO? Pasak teatro literatūrinės dalies vedėjos Nomedos Šatkauskienės, savo koncertuose NIKO akademinei muzikai suteikia intriguojančią formą. 

„Manantys, kad moderni klasikinė muzika yra kažkas nesuprantamo ar nuobodaus, išgirdę NIKO atliekamus kūrinius, dažniausiai pakeičia savo nuomonę ir tampa tikrais tokios muzikos entuziastais. Atlikdamas kūrinius, NIKO jungia populiariąją ir klasikinę muziką su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis. Į savo pasirodymus NIKO kūrybingai įtraukia instrumentinį atlikimą, dainavimą ir minimalistinę choreografiją“, – sako N. Šatkauskienė, pabrėždama, kad 2006 m. kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto įkurtas ansamblis šiandien yra ypač mėgstamas klausytojų ir labai palankiai įvertintas kritikų. 

Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“ NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. O koncertinė orkestro geografija aprėpia Didžiąją Britaniją, Norvegiją, Švediją, Šveicariją, Austriją, Lenkiją, Ukrainą, Latviją, Rusiją, Islandiją, Jungtines Amerikos Valstijas. Koncerte Šiauliuose NIKO atliks Gedimino Gelgoto, Antonio Vivaldžio, Maxo Richterio, Phillipo Glasso kūrinius. 

Be to, NIKO atsiveža savo apšvietėją, kuris sukurs scenografiją šviesomis, pritaikytą būtent Tarptautinei teatro dienai. 

Naują sezoną – netikėta premjera 

Šiemet Tarptautinei teatro dienai švęsti pasirinkta netradicinė vieta ir netradicinis būdas dėl kelių priežasčių. Pasak A. Žvinio, įprastai teatralai šiai dienai parengdavo žiūrovų ypač mėgstamus šmaikščius pasirodymus, miniatiūras. Tačiau kai per savo šventę ne tik aktoriai, bet ir visi kiti darbuotojai susijaudinę dirbdavo, nepajusdavo džiaugsmo. Panašiai kaip mamos, kurios per savo šventę suruošia milžinišką vaišių stalą, tačiau dėl nuovargio jos esmės taip ir neišgyvena. 

Šventė „Saulės“ koncertų salėje bus rengiama todėl, kad šiuo metu Šiaulių dramos teatro didžioji salė remontuojama. Tiksliau – jau beveik baigta remontuoti, kilimai pakloti, tačiau nenorima skubėti. Siekiama iki smulkmenų viską patikrinti, įvertinti, visiškai pasiruošti ir jau tada pakviesti žiūrovus. 

A. Žvinys sako, kad į naują, puikią, šiuolaikišką teatro salę žiūrovai bus pakviesti kito teatro sezono atidarymo metu, kuris planuojamas rugsėjo mėnesį. Ir šioje naujoje salėje lauks unikali premjera – jau po šv. Velykų į Šiaulius atvyks inovatyvi vokiečių teatralų grupė, kuri pradės statyti spektaklį pagal J. Marcinkevičiaus „Mindaugą“. 

„Atvažiuoja penki kūrėjai: režisierius, scenografė, kostiumų dailininkė, kompozitorius ir videomenininkas. Trupė yra iš Berlyno, jie jau buvo atvykę, atsirinko aktorius ir jau yra gaminamos spektaklio dekoracijos. Rugsėjį jau bus pristatyta premjera, tad naujasis teatro sezonas bus ypatingas“, – džiaugiasi A. Žvinys. 

 

2018 m. kovo 23 d.
www.etaplius.lt