NAUJIENOS

Atgal

Šiaulių dramos teatras pristatė premjerą – mažuosius įtrauks interaktyvus judesio spektaklis „Vandens nuotykis“

2018 05 03

Šiauliuose – kultūrinis šviežio oro gūsis! Valstybinis Šiaulių dramos teatras pristatė naujausią premjerą, skirtą patiems mažiausiems. Interaktyvus judesio spektaklis „Vandens nuotykis“ teatro lankytojus suburs jau šį šeštadienį. Spektaklio kūrėjai kūdikius kartu su tėveliais kviečia pasinerti į mėlynai baltą nuotykį, sukurtą vandens savybių bei formų inspiruotos muzikos ir judesio.

Kultūrinė niša Šiauliuose papildyta neeiliniu spektakliu. „Vandeninis nuotykis“ – tai interaktyvus Šiaulių dramos teatro judesio spektaklis patiems mažiausiems teatro lankytojams, siūlantis neužmirštamą pirmąjį teatrinį patyrimą. Interaktyvus judesio spektaklis orientuotas į vaikus iki 3 metų ir skirtas ne daugiau nei 20-čiai mažylių.

Kaip atskleidžia kūrybinė grupė, spektaklis žadins įvairiapusį vaikų patyrimą, kuriame vienodai svarbūs tiek patys mažieji žiūrovai, tiek aktoriai. Pastarieji nevaidins įprastų personažų, o tik paskatins mažylius kartu ieškoti ir atrasti, paliesti ir pajausti, stebėti ir dalyvauti.

„Pasakojimo ir siužeto čia nėra. Spektaklis yra abstraktus, jeigu žiūrėsime iš tradicinio teatro perspektyvos. Tačiau jis savyje turi kaitą, tam tikrų scenų, kur aktoriai turi užduotis. Mes siekiame, kad vaikai kuo daugiau patirtų“, – spektaklį pristatė idėjos autorė ir režisierė Birutė Banevičiūtė.

Šis spektaklis, anot režisierės, leis naujai pažvelgti į savo vaiką ypatingoje – teatro – erdvėje, kuri skatina atsiskleisti netikėtus vaiko charakterio bruožus. „Spektaklis pareikalavo labai daug žinių: ir meninių, ir psichologinių, ir vaiko raidos. Žinoma, ir patirties. Vaikų iki 3 metų reakcijos yra labai panašios, nes jie nekalba, neturi kultūrinių taisyklių. Tai šiame spektaklyje yra socialinis bendravimas, kuris ypatingas tuo, jog viskas vyksta meninėje struktūroje“, – atskleidėB. Banevičiūtė.

Paklausta, su kokiais iššūkiais susidūrė repeticijų aikštelėje, jauna aktorė Gintarė Ramoškaitė šyptelėjo: „Nevaidinti!“ Pasak aktorės, šiame spektaklyje labai svarbu išlaikyti pusiausvyra tarp vaiko ir suaugusio: „Svarbiausia nesuvaikėti, tačiau su vaiku kaip su draugu tyrinėti, duoti jam postūmį atrasti. Taip pat svarbu partnerystė su kolega.“

„Vandeninis nuotykis“ kviečia atrasti kitokį teatrą – pasaulį, kokį mato ir jaučia patys mažiausi vaikai.Gegužės 3d.
www.etaplius.lt