NAUJIENOS

Atgal

Atidarytas 88–asis Šiaulių dramos teatro sezonas

2018 09 15

Rugsėjo 14 d., penktadienį, 18.30 val. Valstybinio Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje triukšmingai atidarytas 88-asis teatro sezonas. Šia proga koncertavo neseniai susikūrusi ir iškart didelio publikos dėmesio sulaukusi grupė „Church on Wheels“, o teatrą ir muziką mylintys šiauliečiai turėjo galimybę sužinoti, ką įdomaus naujajame sezone siūlo Valstybinis Šiaulių dramos teatras.

Jau keletą metų iš eilės teatras siūlo sezono pradžią pažymėti visiems miesto gyventojams atviru renginiu. Pernai bulvare buvo surengta akcija „Susitikime prie Gaidžio”, o šiais metais teatro pasiilgusiai publikai dovanojamas nemokamas „Church on Wheels“ koncertas. Įdomu tai, kad grupės pagrindą sudaro teatro aktoriai Severinas Norgaila, Aidas Matutis ir režisierius Paulius Ignatavičius, originaliai derinantys muziką su teatrališku atlikimu.

Šis Valstybinio Šiaulių dramos teatro sezonas bus itin darbingas ir pilnas netikėtumų. Jau rugsėjo 28-29 dienomis teatro mėgėjai turės galimybę pamatyti netradiciškai pastatytą projektą „Mindaugas“, kurį stato Vokietijos kūrėjai. Tai taip pat bus pirmas spektaklis, kuris bus rodomas renovuotoje teatro Didžiojoje salėje.

Rugsėjo 19 dieną teatre bus laukiami vyresniųjų klasių moksleiviai, kuriems bus rodoma edukacinė programa „Žinomi tekstai – nauji kontekstai“. Šiuo metu rengiami du pastatymai pagal Juozo Erlicko ir Jurgio Savickio kūrybą.

Tuo tarpu kitą mėnesį, spalio 2-6 dienomis Šiaulių dramos teatras kviečia į vaikų festivalį „Jėga! / Cool!“, kurį organizuoja drauge su teatrų vaikams ir jaunimui asociacija „Asitežas“. Šis festivalis Lietuvoje rengiamas penktą kartą, o jo metu Šiauliuose ir visame regione bus parodyta beveik 30 spektaklių.

Spalio 21 dieną Valstybiniame Šiaulių dramos teatre debiutuoja spektaklis „Kliedesiai dviem“ arba „Šėlsmas dviese“ pagal Eugene Ionesco pjesę. Tai bus pirmas kartas, kai ši pjesė yra adaptuojama lietuvių kalba ir statoma Lietuvoje.

Na, o 2019-aisiais metais teatras yra suplanavęs dar tris projektus. Tai Aido Giniočio spektaklis „Revizorius“ pagal Nikolajaus Gogolio komediją, pjesė apie Šiaulių miestą „Stebuklas“, dėl kurio kalbamasi su režisieriumi Oskaru Koršunovu, bei Viljamo Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapnas“, kurį statys teatro meno vadovas Paulius Ignatavičius.

www.etaplius.lt