NAUJIENOS

Atgal

Paskelbti Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio nominantai ir laureatai

2020 11 03

Sveikiname spektaklio "Revizorius" aktorius Jozifą Baliukevičių, Dalių Jančiauską ir Arną Ašmoną, kurie tapo festivalio laureatais.
 

Spalio 26 d. paskelbti Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio nominantai ir laureatai.

Kiekvienais metais Varėnoje rengiamas Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis tęsia gražią tradiciją ir džiugina teatro meno mylėtojų širdis. Pirmasis Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalis vyko 2010 m. rugsėjo 30-spalio 23 dienomis Varėnoje, minint iškilios teatro pedagogės, režisierės Dalios Tamulevičiūtės 70-ies metų jubiliejų.

Festivalio tikslas - iš čia kilusios ir amžinojo poilsio į gimtinę sugrįžusios žymios lietuvių režisierės ir teatro meno pedagogės Dalios Tamulevičiūtės atminimo įprasminimas. Pagrindinės D. Tamulevičiūtės festivalio vertybės - tai lietuviško teatro tradicijos, brandumas ir aukštas meninis lygis.

Per beveik mėnesį trunkantį festivalį žiūrovai turi išskirtinę galimybę pamatyti kelias dešimtis pačių naujausių ir geriausių Lietuvos profesionalių teatrų spektaklių, kuriuos vertina profesionalų komisija ir, žinoma, patys žiūrovai. Dėl festivalio nominacijų rungiasi tiek spektakliai suaugusiems, tiek vaikams. Kasmet Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio programą praturtina prisijungiantys nauji teatrai. Festivalis surado daug ištikimų gerbėjų, kurie nekantriai laukia ir apsilanko kiekviename spektaklyje.

Vidutiniškai festivalis sulaukia apie 8000 žiūrovų ne tik iš Varėnos miesto ir rajono, bet ir iš Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Vilniaus ir kt.

Kiekvienas Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis baigiasi prizų lietumi. Festivalio laureatai tradiciškai apdovanojami diplomais ir žymių keramikų skulptūromis.

SPECIALŪS FESTIVALIO KOMISIJOS DIPLOMAI:

1. Josif Baliukevič ir Daliui Jančiauskui už sėkmingiausią duetą - Dobčinskio ir Bobčinskio vaidmenis Valstybinio Šiaulių dramos tetaro spektaklyje „Revizorius“ pagal Nikolajaus Gogolio pjesę (režisierius Aidas Giniotis).

2. Vilniaus miesto teatrui „Atviras ratas“ už sėkmingą autentiškos Lietuvos atgimimo retrospektyvos sceninę interpretaciją spektaklyje „Juoda -Balta“ (režisieius Aidas Giniotis).

SPECIALUS KOMISIJOS PRIZAS:

Režisieriui ir pjesės autoriui Gyčiui Padegimui už išsamią Lietuvos profesionalaus teatro pradžios istoriją Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklyje „Pirmeiviai“.

FESTIVALIO GIMINIŲ PRIZAS

Juozo Miltinio dramos teatro aktoriams už įtaigiai įkūnytus personažus spektaklyje „Irano konferencija“ (režisierius Aleksandr Špilevoj).

GERIAUSIA SCENOGRAFIJA

Pretendentai:

Mykolas Sauka - už scenografiją Valstybinio jaunimo teatro spektakliui „Raudona“ pagal Johno Logano pjesę (režisierius Valentinas Masalskis)

Barbora Šulniūtė - už scenografiją Juozo Miltinio dramos teatro spektakliui „Irano konferencija“ pagal Ivano Vyrypajevo pjesę (režisierius Aleksandr Špilevoj).

Marius Nekrošius - už scenografiją teatro „Meno forto“ spektakliui „1+1=1“ Antono Čechovo „Ivanovo“ motyvais (režisierė Ieva Kaniušaitė).

Nominaciją laimėjo Barbora Šulniūtė

GERIAUSIA MUZIKA

Pretendentai:

Tamar Putkaradze - Alytaus miesto teatro spektakliui pagal Viljamo Šekspyro pjesę „Makbetas“ (rež. Paata Tsikolia);

Andrius Šiurys - už muziką teatro „Meno forto“ spektakliui „1+1=1“ Antono Čechovo „Ivanovo“ motyvais (režisierė Ieva Kaniušaitė);

Faustas Latėnas - už muziką Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektakliui „Dviese sūpuoklėse“ pagal Williamo Gibsono pjesę (režisierius Ulanbek Baialiev).

Nominaciją laimėjo Faustas Latėnas

GERIAUSIA DRAMATURGIJA

Pretendentai:

Teklė Kavtaradzė - už dramaturgiją Vilniaus teatro „LĖLĖ“ lėlių ir objektų spektakliui vaikams „Kaime nėra WI-FI“ pagal Danguolės Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“ (rež. Šarūnas Datenis);

Olegas Žiugžda - už dramaturgiją Valstybinio Kauno lėlių teatro spektakliiui vaikams „Kaip tamsa geriausiu draugu tapo“ pagal Emmos Yarlett kūrinį „Orionas ir tamsa“ (rež. Olegas Žiugžda);

Kristina Steiblytė - už dramaturgiją Klaipėdos jaunimo teatro spektakliui „Jūrinės šviesos“ (režisierius Jonas Tertelis).

Nominaciją laimėjo Kristina Steiblytė

SĖKMINGIAUSIAS DEBIUTAS

Pretendentai:

Režisierė ir aktorė Ieva Kaniušaitė - teatro „Meno forto“ spektaklis „1+1=1“ Antono Čechovo „Ivanovo“ motyvais´

Matas Pranskevičius - už vaidmenis Vilniaus miesto teatro „Atviras ratas“ spektaklyje „Juoda balta“ (režisierius Aidas Giniotis), teatro „Meno fortas“ spektaklyje „1+1=1“ (režisierė Ieva Kaniušaitė), Keistuolių teatro spektakliuose „HOP!“ (režisierius Aidas Giniotis) ir „Pagalvinis“ (režisierė Ieva Stundžytė);

Povilas Jatkevičius - už Petro Vaičiūno vaidmenį Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklyje „Pirmeiviai“ (rež. ir autorius Gytis Padegimas).

Nominaciją laimėjo Matas Pranskevičius

GERIAUSIAS JAUNASIS AKTORIUS

Pretendentai:

Deividas Breivė - už Juozo Vaičkaus vaidmenį Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklyje „Pirmeiviai“ (rež. ir autorius Gytis Padegimas);

Matas Pranskevičius - už Ivanovo vaidmenį teatro „Meno forto“ spektaklyje „1+1=1“ Antono Čechovo „Ivanovo“ motyvais (režisierė Ieva Kaniušaitė);

Arnas Ašmonas už Chlestakovo, valdininko iš Peterburgo, vaidmenį Vals­ty­bi­nio Šiau­lių dra­mos teat­ro spektaklyje „Revizorius“ pa­gal Ni­ko­la­jų Go­go­lį (režisierius Aidas Giniotis).

Nominaciją laimėjo Arnas Ašmonas

GERIAUSIA JAUNOJI AKTORĖ

Pretendentės:

Greta Šepliakovaitė - už Mortos Grikšaitės-Vaičkienės vaidmenį Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklyje „Pirmeiviai“ (rež. ir autorius Gytis Padegimas);

Ieva Kaniušaitė - už Saros vaidmenį teatro „Meno fortas“ spektaklyje „1+1=1“ Antono Čechovo „Ivanovo“ motyvais (režisierė Ieva Kaniušaitė);

Saulė Sakalauskaitė - už Teofilijos Dragūnaitės vaidmenį Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklyje „Pirmeiviai“ (rež. ir autorius Gytis Padegimas);

Nominaciją laimėjo Ieva Kaniušaitė

GERIAUSIAS NEPAGRINDINIO VAIDMENS AKTORIUS

Pretendentai:

Donatas Želvys - už Keno vaidmenį Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje „Raudona“ pagal Johno Logano pjesę (režisierius Valentinas Masalskis);

Marius Repšys - už pirmojo policininko vaidmenį OKT/Vilniaus miesto teatro ir RAION spektaklyje „Žmogus iš Podolsko“ pagal Dmitrijaus Danilovo pjesę (režisierius Oskaras Koršunovas);

Marius Čižauskas - už Žmogaus iš Mytiščių vaidmenį OKT/Vilniaus miesto teatro ir RAION spektaklyje „Žmogus iš Podolsko“ pagal Dmitrijaus Danilovo pjesę (režisierius Oskaras Koršunovas).

Nominaciją laimėjo Marius Repšys

GERIAUSIA NEPAGRINDINIO VAIDMENS AKTORĖ

Pretendentai:

Giedrė Mockeliūnaitė - už Policijos viršininkės vaidmenį OKT/Vilniaus miesto teatro ir RAION spektaklyje „Žmogus iš Podolsko“ pagal Dmitrijaus Danilovo pjesę (režisierius Oskaras Koršunovas);

Laima Akstinaitė - už Klaipėdos gyventojos vaidmenį Klaipėdos jaunimo teatro spektaklyje „Jūrinės šviesos“ pagal Kristinos Steiblytės pjesę (režisierius Jonas Tertelis);

Ona Gudaitytė - už vaidmenį Alytaus miesto teatro spektaklyje pagal Viljamo Šekspyro pjesę „Makbetas“ (rež. Paata Tsikolia).

Nominaciją laimėjo Laima Akstinaitė

GERIAUSIAS PAGRINDINIO VAIDMENS AKTORIUS

Pretendentai:

Šarūnas Zenkevičius - už Žmogaus iš Podolsko vaidmenį OKT/Vilniaus miesto teatro ir RAION spektaklyje „Žmogus iš Podolsko“ pagal Dmitrijaus Danilovo pjesę (režisierius Oskaras Koršunovas);

Valentinas Masalskis - už Marko Rothko vaidmenį Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje „Raudona“ pagal Johno Logano pjesę (režisierius Valentinas Masalskis);

Sigitas Jakubauskas - už Gorodničiaus vaidmenį Vals­ty­bi­nio Šiau­lių dra­mos teat­ro spektaklyje „Revizorius“ pa­gal Ni­ko­la­jų Go­go­lį (režisierius Aidas Giniotis).

Nominaciją laimėjo Valentinas Masalskis

GERIAUSIA PAGRINDINIO VAIDMENS AKTORĖ

Pretendentės:

Juliana Volodko - už Nastios vaidmenį Lietuvos rusų dramos teatro spektaklyje „Kalniukas“ pagal Aleksej Žitkovskij pjesę (rež. Lera Surkova);

Indrė Patkauskaitė - už Gitelos Moskos vaidmenį Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Dviese sūpuoklėse“ pagal Williamo Gibsono pjesę (režisierius Ulanbek Baialiev).

Andra Kavaliauskaitė - už Ledi Makbet vaidmenį Alytaus miesto teatro spektaklyje pagal Viljamo Šekspyro pjesę „Makbetas“ (rež. Paata Tsikolia).

Nominaciją laimėjo Indrė Patkauskaitė

GERIAUSIAS SPEKTAKLIS VAIKAMS

Pretendentai:

Alytaus miesto teatro spektaklis vaikams pagal Aldonos Liobytės pjesę „Kupriukas muzikantas“ (rež. Jonas Gaižauskas).

Vilniaus teatro „LĖLĖ“ lėlių ir objektų spektaklis vaikams „Kaime nėra WI-FI“ pagal Danguolės Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“ (rež. Šarūnas Datenis).

Keistuolių teatro muzikinis spektaklis visai šeimai „HOP!“ pagal D. Bisseto pasakas (rež. Aidas Giniotis).

Nominaciją laimėjo spektaklis „HOP!“

GERIAUSIAS REŽISIERIUS - Aleksandr Špilevoj už spektaklio „Irano konferencija“ režisūrą Juozo Miltinio dramos teatre.

ŽIŪROVŲ SPEKTAKLIS - Valstybinio jaunimo teatro spektaklis „Raudona“ pagal Johno Logano pjesę (režisierius Valentinas Masalskis).

Menufaktura.lt | 2020-10-31