NAUJIENOS

Atgal

Kviečiame dalyvauti originaliame radijo pjesės kūrimo konkurse - hakatone

2021 06 04

Iškoduoti freską: radijo pjesių kūrimo hakatonas
 
Rugpjūčio 6–8 dienomis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje (Aušros al. 62, Šiauliai) vyks unikalus pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas radijo pjesių kūrimo hakatonas „Iškoduoti freską“.
1981 m. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje menininkė Justina Agota Špakauskaitė-Dobkevičienė nutapė freską „Metraštininkas“, kurioje paslėpė daug kultūrinių personažų ir simbolių. Visą skaityklos sieną dengianti freska kasdien priverčia lankytojus susimąstyti, kokią mintį menininkė joje „užkodavo“. Pati freskos autorė, kalbėdama apie savo kūrinį, sako, kad jos pirminė idėja buvo freskoje atvaizduoti Žemės likimą, priversti žmones susimąstyti: „Menas ne tik jausmus turi kelti. Menas turi turėti ir paslaptį. Tai pranešimas ateičiai. Pranešimas žmogaus pasąmonei. Jausmai ateina, jausmai išblėsta. Visada turi būti kažkas užkoduota.“ Šiuo projektu biblioteka skatina visuomenę ir kultūros atstovus atrasti jau primirštą monumentaliąją dailę ir radijo teatrą iš naujo, kitokiomis formomis ir panaudojimo galimybėmis.
Hakatone kviečiami dalyvauti pilnamečiai profesionalūs ir mėgėjai menininkai, mokslininkai, rašytojai, kultūros atstovai iš visos Lietuvos. Dalyvauti gali pavieniai asmenys arba dviejų asmenų grupės.
Dalyvių registracija vyks iki liepos 5 dienos. Registracijos formą ir konkurso nuostatus rasite bibliotekos svetainėje www.savb.lt.
Dalyvavimas NEMOKAMAS (organizatoriai apmoka visas apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas).
Organizatoriai išrinks 20 labiausiai motyvuotų dalyvių ir juos pakvies į tris paras truksiantį hakatoną, kurio metu dalyviai gyvai tyrinės freską „Metraštininkas“, dalyvaus profesionalių lektorių paskaitose, kūrybinėse dirbtuvėse ir rengs radijo pjesės pagal J. A. Špakauskaitės-Dobkevičienės freskos „Metraštininkas“ motyvus, personažus.
Komisijos išrinkti trys geriausių pjesių autoriai bus apdovanoti piniginėmis premijomis (I vieta – 700 Eur, II vieta – 500 Eur, III – 300 Eur).
Laimėtojų pjesės bus profesionaliai surežisuotos ir įgarsinti radijo spektakliai, pjesės taps inovatyvios ir unikalios bibliotekos edukacijos, supažindinančios lankytojus su freskos išskirtinumu, jos menine bei istorine verte, pagrindu.
 
Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.
Partneriai ir rėmėjai: LRT, Lietuvos aklųjų biblioteka, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Šiaulių turizmo informacijos centras, Artūro Areimos teatras, Lietuvos rašytojų sąjunga, meno kultūros žurnalas „Krantai“, scenos menų puslapis „Menų faktūra“, „Vero Cafe“, UAB „Rūta“, leidyklos: „Vaga“, „Odilė“, „Aukso žuvys“, „Kitos knygos“.
 
I. Slonksnytės nuotr.