NAUJIENOS

Atgal

Prisikėlimo aikštėje startavo trečioji Theatrum Mundi parodos dalis

2022 05 18

Šeštadienį vykusioje „Muziejų naktyje“ atidaryta trečioji Valstybinio Šiaulių dramos teatro 90-mečio parodos Theatrum Mundi dalis, kuri kviečia pasidairyti po Prisikėlimo aikštės sienoje esančias erdves. Šioje parodos dalyje eksponuojama įspūdingų gabaritų  fotografijų paroda iš naujausių teatro spektaklių ir  scenografijos detalės. Tačiau daugiausiai susidomėjimo sulaukė visuose trijuose sienos aukštuose įrengta „Teatro ložių“ instaliacija, siūlanti prisėdus ant raudono aksomo teatro kėdžių stebėti už stiklo vykstantį miesto gyvenimo „teatrą". 
Instaliacija „Pasaulis visas – tai scena“ atspindi šiuolaikinio teatro polinkį į performatyvias, realybę transformuojančias ir įtraukias teatro formas. Parodos idėja kviečia į pasaulį pažvelgti kaip į teatrą arba teatre atrasti visą pasaulį. Prisėdus įrengtose „Teatro ložėse“ pabūti Didžiojo Pasaulio Teatro stebėtojais, o gal net ir demiurgais.
Pirmosios dvi parodos Theatrum mundi dalys buvo atidarytos kovo 25 dieną Prisikėlimo aikštėje. Parodos architektė Renata Valčik, išskaidydama ekspoziciją į tris skirtingas erdves, atveria ir kviečia pažinti vis kitus teatro meno sluoksnius.
Pirmoji erdvė –  tai ant aštuonių kubų sienų išdėstyta fotografijų ekspozicija, iliustruojanti laiko, teatrinės estetikos ir technologijų kaitą. Antroji erdvė – tai pakabintuose kubuose įkurdintas iš skirtingų menų sinergijos gimstantis spektaklio mikrokosmas, sutalpintas į „Miško“, „Pilies“ ir „Naujojo pasaulio“ tematinius rėmus.
Instaliacija „Pasaulis visas – tai scena“ aikštės sienoje –  siūlo į pasaulį žiūrėti kaip į sceną, kur kiekvienas iš mūsų atlieka tam tikrą vaidmenį.  Juk ir pats teatras yra ne kas kita, kaip iki scenos dėžutės dydžio susitraukęs pasaulis, kurį kaskart, prieš pakylant uždangai, teatro kūrėjai tveria iš naujo.
Paroda Theatrum Mundi, skirta Valstybinio Šiaulių dramos teatro 90-mečiui veiks iki liepos 31 dienos.
 
VŠDT informacija    
Nuotraukos: VŠDT archyvas, Gintarė Pakulytė, Saulius Jankauskas, Gintaras Miltenis.