NAUJIENOS

Atgal

Spalio 31 d. – kino filmo „Pilis“ on-line transliacija

2022 10 26

Valstybiniame Šiaulių dramos teatre nufilmuotas kino filmas „Pilis“ yra spektaklio „Planeta Ego“ pirmoji dalis, sukurta pagal F. Kafkos apysaką. „Pilis“ turi fantastikos, magiškojo realizmo, vokiškojo ekspresionizmo elementų su vampire ir film noir estetikos prieskoniu. Filme pasakojama apie didžiausią mūsų laikmečio konfliktą – kovą tarp individo ir visuomenės. Tai neįtikėtinai ryškus, dinamiškas, pribloškiantis pasakojimas apie žmogų K, kuris filme „Pilis“ keliauja sovietinio vampyrizmo eroje ieškodamas savo vietos visuomenėje. Filme ir spektaklyje „Planeta Ego“ pagrindinį K vaidmenį sukūrusi Monika Šaltytė šiemet nominuota Geriausia metų aktore.

Režisierius Nikolas Darnstädtas gyvena ir kuria Berlyne. Tai jau antras jauno vokiečių režisieriaus darbas Valstybiniame Šiaulių dramos teatre po 2019 m. J. Marcinkevičiaus dramos-poemos „Mindaugas“.

Režisieriui ypač imponuoja R. Wagnerio propaguota totalaus meno kūrinio (Gesamkunstwerk) idėja, kurią, jis plėtoja savo kūryboje, įvairiai jungdamas skirtingas medijas, meno rūšis ir stilius. Projektą „Planeta Ego“ režisierius įgyvendino kartu su kūrybine bendražygių komanda CIAO NOW.

Filmo nuoroda bus aktyvi nuo spalio 31 d. 20 val. iki lapkričio 2 d.
Trukmė: 2 val.
Transliacija - nemokama.