NAUJIENOS

Atgal

Menų spaustuvė su projektu „Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“ atkeliauja į Dusetas, Birštoną ir Šiaulius

2023 01 17

Jau sausio 20-25 dienomis, Menų spaustuvė kartu su norvegų partneriais „Assitej Norge“ ir „Davvi – Centre for Performing Arts“ pradeda projekto „Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“ kelionę po Lietuvą su šiuolaikinių lietuviškų ir norvegiškų spektaklių vaikams ir jaunimui programa bei edukacinėmis veiklomis! Per savaitę Menų spaustuvė aplankys Dusetas, Birštoną ir Šiaulius!

„Norėtųsi pasidžiaugti, kad tarp jau sukurtų spektaklių šio projekto programoje ir naujas bendras Menų spaustuvės ir norvegų partnerio „Davvi“ darbas, spektaklis gimnazistams – „Building a Tent“. Šis spektaklis unikalus, laužantis stereotipus apie profesionalumą scenoje, kurtas 6 tarptautinių rezidencijų Norvegijoje ir Lietuvoje metu, o tarp kūrėjų – Norvegijos scenos menų profesionalai bei pirmą kartą scenoje kuriančios dvi šeimos – mamos ir jų sūnūs. Spektaklio tema ypač aktuali šiuolaikinėje visuomenėje. Jame kalbama apie įsiklausimą, artimą ryšį, bendrystę“,- pasakoja šio projekto organizatorė, Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė.

Menų spaustuvė, kartu su partneriais šiuo projektu siekia šalies regionus supažindinti su šiuolaikine, daugeliui gal vis dar neįprasta teatro vaikams ir jaunimui estetika ir įvairove.

Sausio 20 d. Kultūros centras Dusetų dailės galerija, sausio 23 d. Birštono kultūros centre ir sausio 24 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir bus galima išvysti spektaklį – „Building a Tent“.

BUILDING A TENT | Menų spaustuvė (LT) & Davvi - Centre for Performing Arts (NO) - YouTube

Palapinės statymas 

tarsi mūsų vykdomų projektų simbolis

kartu

kasdien

kai pats projekto tikslas – būti kartu glaudžiame ryšyje.

 

Pasitelkdami judesį, garsą, objektus, aplinką, protą ir sielą, mes, žmonės, kasdien dalyvaujame kolektyviniuose projektuose – klausomės, inicijuojame, deramės, esame… Šiame spektaklyje sutinkame du paauglius berniukus ir jų motinas – visi stipriai įsitraukę į savo pačių projektų statybas.

Šis pasirodymas tinkamas 14-18 metų jaunimui.

 

Sausio 23 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje, sausio 24 d. Birštono kultūros centre ir sausio 25 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre bus galima išvysti spektaklį norvegų spektaklį - „UNI“.

Spektaklyje „UNI“ sutinkame tris vyrus, atliekančius humoristinį, nuostabiai tikrovišką akrobatinį numerį. Pasitelkę nenuspėjamą požiūrį į garsą, judesį ir dainas, jie sukuria lengvą, tačiau jaudinančią atmosferą. Joje publika patenka į netikrumo būseną, kuri atitraukia juos nuo realybės ir apgaule privilioja į tam tikrą priklausomybę nuo atlikėjų. Spektaklis prasideda atvirame ir paprastame kambaryje, kuris pamažu virsta intensyvia aplinka, kupina detalių. Požiūris į judėjimą yra minimalus ir tikroviškas, taip sukuriant stulbinančius, intuicija paremtus scenarijus. Tai sielos paieškomis užsiimanti trijulė, kuri, pasitelkusi natūralumą, tyrinėja intymias, pirmines ir socialines išraiškas.

Šis pasirodymas tinkamas 10-14 metų vaikams.

Sausio 23 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, sausio 24 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje ir sausio 25 d. Birštono kultūros centre bus galima išvysti kūdikiams skirtą spektaklį – „Neregėtas Pasaulis“.

Detalės sudaro visumą, kontrastai kuria dinamiką, judesiai veda į šokį. Taip aplinkinį pasaulį ir gyvenimą suvokia kūdikiai. Naujausias „Dansemos“ interaktyvus šokio spektaklis „Neregėtas pasaulis“ yra kupinas įvairiausių judesių, spalvų ir paviršių, žadinančių mažylių pojūčius ir ugdančių jų gebėjimą pastebėti detales, iš detalių jungti visumą ir kūrybiškai reaguoti į šokėjų siūlomas idėjas. Spektaklis kviečia vaikus tapti aktyviais veiksmo dalyviais ir tuo pačiu palieka mažyliams sprendimo laisvę, kada ir kaip jie norėtų įsijungti į spektaklio procesą.

Spektaklio idėja – kūrybiškai supažindinti kūdikius su pagrindiniais šokio elementais (erdve, laiku, energija) ir leisti mažyliams patirti šokį per judesį, spalvą, skirtingus scenografijos medžiagų ir šokėjų kostiumų paviršius bei ypatingai sukurtą muziką.

Šis pasirodymas tinkamas 6-18 mėnesių kūdikiams.

 

Projekto „Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“ metu vyks ne tik spektakliai, bet ir edukacinės veiklos, jos taip pat nemokamos:

https://bit.ly/BeSienų_JaunasisKritikas, skirta 10-14 metų moksleiviams;

https://bit.ly/BeSienų_DirbtuvėsVaikams, skirtingo amžiaus vaikams skirtos dirbtuvės;

https://bit.ly/BeSienų_DirbtuvėsProfesionalams, dirbtuvės skirtos pedagogams ir kultūros lauko atstovams, dirbantiems su vaikais ir jaunimu. 

Daugiau informacijos: Menų spaustuvė (menuspaustuve.lt)

Projekto - „Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“, remia 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų, programa.