NAUJIENOS

Atgal

Šiauliuose – latvių režisuotas spektaklis „Skraidantis Travolta“ apie kaimo žmones

2023 03 25

Kūrėjai iš Latvijos Šiauliuose stato spektaklį „Skraidantis Travolta“, kuriame nagrinėjamos atokaus kaimo gyventojų istorijos. Latvių autoriaus pjesėje su ironija pasakojama apie pastangas gyventi savo, o ne primestą gyvenimą.

Spektakliui „Skraidantis Travolta“ režisierius pasirinko šiuolaikinio latvių dramaturgo Artūro Dicio to paties pavadinimo pjesę, 2016-aisiais laimėjusią geriausios pjesės konkursą Latvijoje. Režisierius pasakoja statydamas spektaklį galvojęs apie žmonių susitaikymo su likimu priežastis.

„Jie visi turi svajonių, minčių, koks galėtų ateityje būti jų gyvenimas. Pagrindinė mintis – atkreipti dėmesį į tokius žmones ir pabandyti suprasti, kad gyvenimas ne visiems gali būti malonus“, – sako režisierius Tomas Treinis.

Spektaklyje pasakojama apie atokaus kaimelio gyventojus, kurie vengia pokyčių ir yra susitaikę su likimu, bet nori būti laimingi ir mylimi. Provincijos atmosferą padeda perteikti scenografija, vaizduojanti pakelės autobusų stotelę. Įkvėpimu tapo kanadietės fotografės darytos nuotraukos posovietiniuose Baltijos šalių miesteliuose.

„Autobusų stotelė yra svarbiausia vieta, kur vyksta pagrindinis spektaklio veiksmas. Mažuose kaimeliuose, kur nėra centro ir gyvena tik keli žmonės, jie dažniausiai laiką leidžia autobusų stotelėse, ten linksminasi, sėdi, dalijasi mintimis apie gyvenimą“, – teigia scenografas Kristaps Kraminšas.