NAUJIENOS

Atgal

Prasideda 93-asis teatro sezonas TEATRO OPTIKA: MATYK KITAIP

2023 08 31

TEATRO OPTIKA: MATYK KITAIP – toks yra 93-ojo Valstybinio Šiaulių dramos teatro sezono kūrybinis moto. Šį sezoną siūlome teatrą traktuoti kaip priemonę ar prietaisą, leidžiantį pamatyti tai, kas nematoma plika akimi, įžvelgti tai, kas slepiasi po paviršiais, po žodžių skambesiu, po elgesio ir mąstymo šablonais.

TEATRO OPTIKA yra metafora, kuri atspindi teatro galimybę žaisti šviesa ir tamsa, naudotis tikrovės atspindžiais ir lūžiais tam, kad būtų sukurti nauji tikrovės vaizdiniai.

Su TEATRO OPTIKA galime daug kartų peržiūrėti vaizdus,  juos pritraukti ir atitolinti. Teatro optika visų pirma tarnauja galimybei praplėsti žmogaus žvilgsnio lauką ir gylį, sustabdyti stebėjimo momentą, pritraukti kadrą, apžiūrėti tyrinėjamą objektą skirtingoje šviesoje, iš visų pusių, netikėtu kampu.

Šį sezoną mūsų TEATRO OPTIKA nukreipiama į žvilgsnio ir matymo jėgą.  Spektakliai kvies nepasiduoti pirminiam įspūdžiui, inerciniam mąstymui, brukamoms tiesoms, stereotipiniams vaizdiniams ir vis labiau įsigalinančiam paviršutiniškumui. Siūlome  tikrovę ir jos reiškinius MATYTI KITAIP, matyti savaip. Kreipiame žvilgsnį  į tokias nekvestionuojamas pamatines vertybes ir sąvokas kaip šeima, laimė, gerumas, teisumas.

Pirmoji sezono premjera – spalio 6, 7 d. - vienos šeimos paveikslas PATINA (režisierė Eglė Švedkauskaitė) iki absurdiškai komiškų situacijų dekonstruos šeimos ir motinos stereotipą, saugių namų iliuziją, apgaulingą rūpestingumą bei privers pažvelgti giliau po paviršiumi, kai šeimos vertybės virsta žiaurumo pateisinimu.

Antroji premjera – lapkričio pabaigoje – šokio spektaklis „Laimės kalbos žodynas“, kurį režisuos “Šeiko šokios teatro“ įkūrėja Agnija Šeiko.

Kaip ir kiekvienais metais, Kalėdų laikotarpiui teatras ruošia staigmeną mažiesiems žiūrovams – Kalėdinę pasaką.

TEATRO OPTIKA: MATYK KITAIP prasideda! Ar prisijungsite ir Jūs?

Visi naujojo sezono spektakliai - www.vsdt.lt