NAUJIENOS

Atgal

Fotografijų parodoje REŽISUOJA MIESTAS - teatro ir miesto sintezė

2023 09 08

Rugsėjo 16 d., 17 val. teatro balkono fojė atidaroma Valstybinio Šiaulių dramos teatro fotografijų paroda, gimusi iš praėjusį sezoną įvykusių spektaklių fotosesijų įvairiose Šiaulių miesto vietose, kurios buvo surengtos bendradarbiaujant su perspektyviu jaunosios kartos fotomenininku Edvardu Tamošiūnu.

Pavadinimas „Režisuoja miestas“ atspindi 92-ojo teatro sezono kūrybinę kryptį – megzti glaudesnius teatro ir miesto ryšius. Šios fotosesijos tapo įdomiu meniniu ir socialiniu eksperimentu, ieškant atsakymo į klausimą, kaip miestas veikia teatrą, spektaklį, kūrėjus.

Kiekvienam spektakliui įvaizdinti ieškojome tinkamiausios lokacijos, bet tuo pačiu nesivaržydami pasiduodavom impulsyviems sprendimams, kuriuos diktavo miesto ritmas, netikėtos aplinkybės ar oro sąlygos. Kurdami šį skirtingų fotosesijų ciklą turėjome vieną bendrą tikslą – perkelti nedidelę teatrinio pasaulio dalelytę į gyvą miesto erdvę ir stebėti, kaip miesto kontekstas keičia, papildo, praturtina spektaklio reikšmes. Scenoje sukurto paveikslo ir miesto realybės sugretinimo efektą siekėme išsaugoti ir parodoje. Tad greta fotosesijos „Režisuoja miestas“ išvysite ir scenoje užfiksuotas spektaklių akimirkas bei fotografavimo proceso „užkadrines“ nuotraukas. Tikime, kad tokia parodos struktūra leis geriau pajausti teatro meno kontekstualumą ir sąlygotumą.

Fotosesijos idėjos nebūtų įgyvendinta be puikaus fotomenininko Edvardo Tamošiūno, kuris yra visų fotosesijų darbų autorius. Šešių spektaklių – „Prarasta Katarinos Blum garbė“, „Pakeliui“, „Man šiandien – Hamletas“, „Revizorius“, „Puaro“, „Skraidantis Travolta“ fotosesijose buvo padaryta šimtai nuotraukų. Daugelis jų galėtų puikuotis šioje parodoje, tačiau Edvardas atrinko tik po kelis, jo manymu, geriausiai parodos sumanymą atitinkančius darbus.

EDVARDAS TAMOŠIŪNAS – kūrėjas, parodų organizatorius, Šiaulių fotografijos muziejaus fotografas, Šiau­lių mies­to Jau­no­jo me­ni­nin­ko sti­pen­di­jos lau­rea­tas, aktyviai įsiliejęs į Šiaulių kultūrinį miesto gyvenimą,  surengęs keletą autorinių parodų.

„Visą sezoną nusitęsęs fotosesijos „Režisuoja miestas“ kūrybinis procesas leido geriau pažinti teatrą ir aktorių darbą. Artima bendrystė su kūrybine komanda leido suprasti, kiek daug žiūrovui nematomų pastangų yra įdedama į spektaklio kūrimo, jo pristatymo visuomenei procesą. Tik atsidūręs teatro „viduje“ gali suprasti, kad teatras funkcionuoja kaip atskiras, bet labai vientisas, gyvas organizmas. Ši fotosesija unikali savo siekiu apjungti spektaklio nuotaiką ir miesto lokacijos aurą“ - teigia fotomenininkas Edvardas Tamošiūnas.

92-ojo sezono fotografijų parodos REŽISUOJA MIESTAS atidarymas – rugsėjo 16 d., 17 val. Valstybinio Šiaulių dramos teatro balkono fojė. Renginys nemokamas.