NAUJIENOS

Atgal

2023-ųjų teatro balansas: premjeros, nominacijos ir pirmi kartai

2023 12 24

Nauji metai atneša ne tik kalendorinius pokyčius, bet ir didžiulį dėkingumo jausmą.

Nuoširdžiai dėkojame už nepakartojamas akimirkas, kurias kartu praleidome Valstybiniame Šiaulių dramos teatre 2023-iaisiais.

Kiekvienas jūsų sugrįžimas, kiekviena pasidalinta emocija leidžia mums jausti, kad teatras yra gyvas ir auga kartu su jumis. Ačiū, kad renkatės mūsų teatrą, drąsiai priimate iššūkius, palaikote naujoves, dalinatės įspūdžiais, šypsenomis, ašaromis, tyla ir aplodismentais. Visi kartu kuriame teatro stebuklą.

2023-iaisiais teatro repertuarą papildė keturios labai skirtingos, talentingų kūrėjų sukurtos ir įvairiai publikai skirtos premjeros:

- J. Meko kūrybos įkvėptas spektaklis "Found Found Found" (rež. Naubertas Jasinskas)
- Tragikomedija "Skraidantis Travolta" (rež. Toms Treinis)
- Vienos šeimos paveikslas "Patina" (rež. Eglė Švedkauskaitė)
- Šokio spektaklis "Laimės žodynas" (rež. Agnija Šeiko).
- Įvyko pirmasis didelio jūsų palaikymo sulaukęs scenos menų festivalis "Teatrodromas" su festivalio premjera "Didieji Šiauliai" (rež. A. Matutis ir I. Jarkova-Bučienė).

Didžiuojamės, kad 2023 m. Auksiniam scenos kryžiui už Katarinos Blum vaidmenį spektaklyje "Prarasta Katarinos Blum Garbė" buvo nominuota talentinga mūsų teatro aktorė Aistė Šeštokaitė. Šis spektaklis taip pat buvo išrinktas geriausiu Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams". Pirmą kartą su spektakliu „Found found found" dalyvavome tarptautinio festivalio "Sirenos" programoje. Per metus teatro salėje parodyti per 200 spektaklių, surengta gastrolių į daugelį Lietuvos miestų, kurių įsimintiniausios – „Remygos" gastrolės Palangoje, surinkusios rekordinę 600 žiūrovų salę.

Prabėgo dar vieneri metai 93-iąjį sezoną skaičiuojančioje teatro istorijoje. Jie nebūtų tokie prasmingi ir įmanomi be teatro bendruomenės, mūsų teatro darbuotojų ir aktorių atsidavimo, įkvepiančio režisierių komandos darbo ir besąlyginio žiūrovų palaikymo.

Pažadame, kad ateinantys 2024-ieji bus ne mažiau intensyvūs ir įvairiapusiški. Jau kovo mėn. pristatysime pirmąją naujųjų metų premjerą – spektaklį pagal M. Frišo pjesę „Bydermanas ir padegėjai" (rež. Gildas Aleksa). Vasaros pradžioje patirti scenos meno įvairovę miesto erdvėse pakvies festivalis "Teatrodromas".

Linkime jums šiltų ir jaukių Naujųjų metų, pilnų kūrybinės energijos, teatro magijos ir atradimo džiaugsmo!