Pagrindiniai spektaklio personažai - septynmečių draugų trijulė - Bela, Bulis ir Bosas. Tai ne vardai, o pravardės, atitinkančios ir personažų charakterius. Bela - graži mergaitė, kaprizinga, gyvenanti tik su mama, Bulis - varganai gyvenančių tėvų vaikas, stačiokiškas berniukas. Bosas - turtingų tėvų vaikas, lepūnėlis. Visiems šiems pagrindiniams personažams trūksta dėmesio ir meilės. Jie susidraugauja ir bando vienas kitu rūpintis ir vienas kitam padėti. 

Režisierius Antanas Gluskinas teigia, jog šiuo spektakliu nesiekia reformuoti vaikų teatro: jam tiesiog svarbu kalbėti su vaiku tomis temomis, kurių vengia kiti. „Kai tyli tėvai, mokytojai, visuomenės veikėjai ir televizija, turi kalbėti teatras, - mano režisierius. - Drąsiai, žaismingai, be perdėtos didaktikos ir moralizuojančio tono.

Spektaklio personažai vartoja norminę leksiką, tačiau  ji tam tikrame kontekste gali nuskambėti šiurkščiai, įžeidžiai ar užgauliai.

Premjera - 2008 m. birželio 15 d.

APDOVANOJIMAI

  • 2008 m. Kultūros ministerijos premija ir atminimo ženklas „Auksinis scenos kryžius″ (teatro vaikams nominacija) režisieriui Antanui Gluskinui už spektaklį "Belas, Bosas ir Bulis" (Šiaulių dramos teatras).