Vaikams
Vaikams

BUVO TYLU

Rež.: Kotryna Siaurusaitytė

Apie renginį

Edukacinis spektaklis 9-12 kl. moksleiviams

BUVO TYLU: trumpa impresija apie kūrybą ir griovimą

pagal Jurgio Savickio noveles  „Ad astra“ ir „Fleita“

 

Režisierė – Kotryna Siaurusaitytė
Dailininkė – Ugnė Karolina Suprinavičiūtė
Trukmė: 45 min. + moderuojamos diskusijos, pokalbis su kūrybine grupe (esant pageidavimui)
 
Lietuvių literatūros modernisto (ekspresionisto) Jurgio Savickio (1890-1952) smulkioji beletristika tyrinėjo gyvenimą iš tolo, fiksavo stambiais, grafiškais brūkšniais, buvo persmelkta pasaulinės katastrofos nuojautos. Gyvenimas vaizduojamas kaip teatras, kuriame žmogus atlieka tam tikrą vaidmenį. Veikėjai – kompleksuoti, vieniši, pasidavę instinktams, o vaizduojamas pasaulis – žiaurus, negailestingas, keliantis grėsmę žmogaus egzistencijai.
,,Ad astra“ ir ,,Fleita“ – dvi skirtingos, bet persipinančios istorijos. Jos paremtos absoliučia priešprieša, parodančia žmonių galimybę rinktis. Kaip nugyventi gyvenimą – kurti ar naikinti?
Spektaklio režisierė – jauna režisūros magistrantė Kotryna Siaurusaitytė šiuo eskizu nori iškelti klausimą: kurį kelią renkamės ir kodėl? Kokių siekių vedini mes priimame sprendimus ir, kodėl taip elgiamės? Kas paskatina ,,pasirinkimo griauti“ pergalę? O ką vis dėlto žmogus pasirinktų...mirties akivaizdoje?
J. Savickis, ironiškai vaizduodamas žmones, vairuojamus prigimties ir susikurtų iliuzijų, vis tik teigia šviesą ir žmogaus kūrybos (plačiąja prasme) – triumfą.
 
O kokį kelią renkiesi TU? 

Žiūrėti repertuarą