DUMBLAS

Rež.: Aaron Kahn (JAV), Goda Palekaitė

Apie renginį

Autorė - Maria Irene Fornes 
Režisieriai – Aaron Kahn (JAV), Goda Palekaitė
Vaizdas – Goda Palekaitė
Garsas – Gintautas Gascevičius
Šviesa– Julius Kuršys

„Dumblas“ – tai spektaklis-sindromas, įvietintas hiperrealizmas, neraštingumo epopėja.

Spektaklis statomas pagal garsios iš Kubos kilusios amerikiečių autorės Maria Irene Fornes kompaktišką tragediją „Dumblas“ (1983). Paprasta, grubia kalba parašytoje pjesėje vaizduojama kakofoniškai destruktyvi neraštingų veikėjų Mae, Loido ir Henrio kasdienybė. Trijų kardinaliai skirtingų mąstymo trajektorijų konfliktas, jų negebėjimas sugyventi bei empatijos nebuvimas neišvengiamai baigiasi tragedija. 
 
Spektaklio sumanytojai ir režisieriai – Goda Palekaitė ir Aaronas Kahnas (JAV) – žiūrovams siūlo įsimintiną atmosferinį reginį ir naujus teatrinius pojūčius neįprastoje erdvėje. Spektaklis bus rodomas apleistoje, jau keletą metų neveikiančioje „Dubijos“ mokyklos salėje. Tokie teatrui nepritaikytose erdvėse rodomi spektakliai paplitę visame pasaulyje, tačiau Šiaulių žiūrovui tai bene pirmas ryškus susidūrimas su taip vadinamu „įvietintu“ (angl. site-specific) teatru, kuriame pabrėžiamas ypatingas aplinkos ir sceninio vyksmo ryšys. Spektaklio režisieriai į kūrybinę komandą pakvietė žinomą perkusininką Gintautą Gascevičių, kuris „Dubijos“ mokyloje rastais objektais gyvai įgarsina visą spektaklio vyksmą. Tai spektaklis, kuriame žodis, garsas, vaizdas ir erdvės pojūtis tampa vienalytėmis patyrimo dalimis.
Premjera – 2017 m. lapkričio 25, 26 d.
VšĮ „Rather Than Happiness“  ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro koprodukcijaAPDOVANOJIMAI
  • 2018 m. Šiaulių miesto savivaldybės premija kategorijoje pagrindinis (moters) vaidmuo aktorei Monikai Šaltytei už Mae vaidmenį spektaklyje M.I.Fornes „Dumblas“ (rež. G. Palekaitė ir A. Kahn).
  • 2018 m. Šiaulių miesto savivaldybės premija kategorijoje pagrindinis (vyro) vaidmuo aktoriui Antanui Venckui už Henrio vaidmenį spektaklyje M.I.Fornes „Dumblas“ (rež. G. Palekaitė ir A. Kahn).
  • 2018 m. Kultūros ministerijos premijos ir atminimo ženklo „Auksinis scenos kryžius″ nominanto diplomas kategorijoje 2017 m. teatro sezono dramos aktorė (pagrindinis vaidmuo) Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorei Monikai Šaltytei už Mae vaidmenį spektaklyje „Dumblas“ (rež. Aaron Kahn (JAV), Goda Palekaitė).

Žiūrėti repertuarą