DUONKEPIO ŽMONA

Rež.: Arvydas Lebeliūnas
Atgal

Apie renginį

Autorius - Marselis Panjolis
Režisierius – Arvydas Lebeliūnas
Dailininkas – Sergejus Bocullo
Kompozitorius – Jonas Sakalauskas
 
„Duonkepio žmona“ – žinomiausias prancūzų rašytojo, dramaturgo ir filmų kūrėjo Marselio Panjolio (Marcel Pagnol) kūrinys. 1938 m. pasirodžiusi drama netrukus buvo adaptuota kino ekranui ir jos autoriui pelnė ne vieną garbingą kino kritikos apdovanojimą. „Duonkepio žmona“ yra parašyta pagal prancūzų autoriaus Žano Gioto (Jean Giotto) apysaką, tačiau Marselis Panjolis savaip interpretavo duonkepio ir jo žmonos taurios meilės istoriją.
 
Nedidelio kaimelio ramybę sudrumsčia netikėtas įvykis – iš miestelio duonkepio namų su jaunu piemeniu pabėga gražuolė žmona. Nusiminęs duonkepis pasineria į melancholiją ir nustoja kepti miestelio žmonėms duoną. Kurį laiką negavę kasdieninės duonos, kaimo žmonės nusprendžia žūtbūt duonkepiui grąžinti jo žmoną. Tai gražus ir kiek romantiškas pasakojimas apie atlaidumą ir meilę, stipresnę už pyktį ir nusivylimo kerštą.
Premjera - 2013 m. rugsėjo 22 d.
 
APDOVANOJIMAI
  • 2014 m. Šiaulių miesto savivaldybės premija už geriausią sezono vyro vaidmenį aktoriui Sigitui Jakubauskui už Duonkepio vaidmenį spektaklyje M. Panjolio "Duonkepio žmona" (rež. A. Lebeliūnas). 
  • 2013 m. II  teatrų festivalio "Tegyvuoja komedija!"  (Alytus) geriausias spektaklis M. Panjolio "Duonkepio žmona" (rež. A. Lebeliūnas).
  • 2013 m. II  teatrų festivalio "Tegyvuoja komedija!"  (Alytus) geriausias aktorius Sigitas Jakubauskas Duonkepio vaidmenį spektaklyje M. Panjolio "Duonkepio žmona" (rež. A. Lebeliūnas).
  • 2013 m. II  teatrų festivalio "Tegyvuoja komedija!"  (Alytus) apdovanojimas Sigitui Jakubauskui už scenos nuopelnus iš Dzūkijos kilusiam teatralui.
  • 2013 m. IV D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio (Varėna) geriausias aktorius Sigitas JakubauskasDuonkepio vaidmenį  spektaklyje M. Panjolio "Duonkepio žmona" (rež. A. Lebeliūnas).
  • 2013 m. IV D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio (Varėna) žiūrovų simpatijų prizas spektakliui M. Panjolio "Duonkepio žmona" (rež. A. Lebeliūnas).
NOMINACIJOS
  • 2013 m. „Auksiniam scenos kryžiui“ nominuotas aktorius Sigitas JakubauskasDuonkepio vaidmenį spektaklyje M. Panjolio "Duonkepio žmona" (rež. A. Lebeliūnas).

Žiūrėti repertuarą