Vaikams
Vaikams

ERLICKAS

Rež.: Marijus Česnulaitis

Apie renginį

Edukacinis spektaklis 9-12 kl. moksleiviams
 
ERLICKAS
pagal Juozo Erlicko kūrybą
 
Režisierius Marijus Česnulaitis
Trukmė: 45 min. + moderuojamos diskusijos, pokalbis su kūrybine grupe (esant pageidavimui)
 

“Buvo vasara. Klykė žuvėdros.
Buvo pievos nepaprastai žalios.
Aš sėdėjau ant kalno žiūrėdamas.
Kaip gyvenimas eina pro šalį.”

                                           J. Erlickas

Gerų humoristų lietuvių literatūroje nėra taip jau daug, o tokių juodojo humoro, satyros ir parodijos virtuozų kaip Juozas Erlickas pasitaiko ypač retai. Ne veltui J. Erlickas neretai vadinamas gyvu lietuvių literatūros klasiku. Kaip parodė ilgametė teatrinė praktika, scenoje perteikti J. Erlicko humoro plonybes nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tačiau šio eskizo režisierius Marijus Česnulaitis ir trys Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai puikiai pagavo Erlicko humoro esmę ir suteikė jai taiklią teatrinę formą.
Spektaklį ERLICKAS tikslingiausia būtų įvardinti kaip teatrinį šou ar teatralizuotų standup‘ų rinkinį. Publikai patraukliu estradinio-pramoginio teatro stiliumi pristatoma ne tik gyvojo klasiko kūryba, bet ir pati neeilinė Juozo Erlicko asmenybė. Spektaklyje remiamasi skirtingais laikotarpiais sukurtais J. Erlicko darbais – nuo humoreskų, dainų, eilėraščių iki literatūros klasika tapusių posakių.
J. Erlicko išeities taškas – juodasis humoras, kuriam bet koks absurdas yra gyvenimo norma. Todėl jo tekstuose nėra didaktinių teisuolio ir visažinio sprendimų, būdingų satyrinei literatūrai.
Kaip sako pats Erlickas: “Kiekvienas, kas labai protingas, turi vieną sykį išeiti iš proto. Tai labai įdomu”. Ką gi, jei taip įdomu, pabandom išeiti iš proto kartuJ
Juozas Erlickas (g. 1953) – vienas svarbiausių šiuolaikinių lietuvių humoristų ir satyrikų, prozininkas, dramaturgas, poetas, kritikas, kuriantis ir suaugusiems, ir vaikams.

Žiūrėti repertuarą