Vaikams
Vaikams

EŽIUKAS RŪKE

Rež.: Paulius Ignatavičius

Apie renginį

Autorius - Sergejus Kozlovas
Iš rusų kalbos vertė Dalia Saukaitytė
Inscenizacijos autorius ir režisierius – Paulius Ignatavičius 
Dailininkė – Neli Ivančik
Animacijos autorius – Ignas Meilūnas
Spektaklio muzika – Paulius Ignatavičius
 
Režisierius Paulius Ignatavičius šiauliečiams paruošė sceninę interpretaciją pagal S. Kozlovo knygos „Ežiukas rūke“ pasakas. Tai trumpos, keistos ir neretai komiškos istorijos savo paprastumu ir literatūrine verte prilygstančios A. A. Milno „Mikei Pūkuotukui“, A. de Sent-Egziuperi „Mažajam princui“. Daugelis mūsų su malonumu prisimena Jurijaus Noršteino sukurtą animacinį filmuką „Ežiukas rūke“, kuris 2003 m. buvo išrinktas geriausiu visų laikų ir tautų animaciniu filmu.
 
S. Kozlovo pasakos yra kitokios: jose nėra didaktikos, tiesmukų pamokymų ar naivaus infantilumo. Spektaklio režisierius, kaip ir knygos autorius, pasitiki vaikų intelektu ir nuovoka suprasti net keisčiausius dalykus. 
Pagrindiniai veikėjai (Ežiukas, Meškiukas, Kiškis) keliauja iš vienos pasakos į kitą ir nuolat patenka į keistas situacijas, kurios išprovokuoja ir tokius pat keistus veikėjų apmąstymus įvairiausiomis temomis. Ežiukas, Meškiukas ir jų draugai didžiąją savo laiko dalį tiesiog mėgaujasi paprastais gyvenimo malonumais: žaidžia miške, bendrauja, džiaugiasi vienas kito draugija, geria arbatą, stebi saulėlydžius... Neretai veiksmas gimsta apmąstymo metu: įlipus į vamzdį, galima nukakti į mėnulį; liūdesį nubaidytų jūra namuose...
 
Stebuklas šiose pasakose neatrodo stebuklingas – jis toks paprastas, lyg tas kasdienis arbatos puodelis. Veikėjų nevaržo jokie moksliniai realybės dėsniai. Imdamiesi kokios nors, iš pažiūros absurdiškos veiklos - kad ir jūros kūrimo namuose - veikėjai nenustemba, kai ji iš tiesų atsiranda. Čia viskas yra įmanoma ir tam nereikia magiškų pagalbininkų ar priemonių”.
Premjera - 2013 m. birželio 1 d. 
 
IŠTRAUKA
Ežiukas: Na, Meškiuk! Neramu man, Meškiuk. Štai čia maudžia. Labai noriu prie jūros!
Meškiukas: O kokia toji jūra?
Ežiukas: Didelė. Bet aš niekada jos nemačiau.
Meškiukas: Ir aš.
Ežiukas su meškiuku išėjo iš savo namelio ir patraukė prie jūros.
Ežiukas ir Meškiukas: Ei! Ei! Ei!
Kažkas: Ko šūkauji?
Ežiukas ir Meškiukas: Reikia persikelti.
Kažkas: Tai, plauk!
Ežiukas ir Meškiukas: Ačiū!
Ėjo ėjo ir pagaliau priėjo jūrą.
Ežiukas: Sveika, jūra!
Jūra: Sveikas, ežiuk!
Ežiukas: Mes panašūs į tave, tiesa?
Jūra: Labai!
Ežiukas ir Meškiukas: Ei! Ei! Ei!
Jūra: Ei!.
NOMINACIJOS
  • 2013 m. nominuota spektaklio pagal Sergejų Kozlovą „Ežiukas rūke“ (rež. Paulius Ignatavičius) kūrybinė grupė Kultūros ministerijos premijai ir atminimo ženklui „Auksinis scenos kryžius″ (teatro vaikams nominacija).

Žiūrėti repertuarą