Svečiai
Svečiai

VIENOS KLEZMERIAI

Rež.:
Atgal

Apie renginį

„Klezmeris yra ta muzika, kuri atspindi žydų tautos likimą. Ji paliečia mus, nes nepaisant viso kartėlio ir liūdesio, ji galiausiai nusišypso" - Manfredas Perlmoseris, muzikos istorikas.

Roman GRINBERG – fortepijonas, vokalas, moderacija
Sasha DANILOV – klarnetas
Peter STRUTZENBERGER – kontrabosas
Wolfgang RAINER – būgnai

Nutolę nuo seniai komercializuoto štetlo kičo, keturi aukščiausios klasės menininkai atlieka Rytų Europos žydų muziką pasitelkdami naujas, šviežiai skambančias aranžuotes, tačiau vis-kas ką jie dainuoja ir groja yra susieta su senąja tradicija. Tokiu būdu susikuria tik jiems bū-dinga nauja autentiška žydų muzika. Dabartinėje kvarteto programoje senosios ir naujosios jidiš dainos bei klezmer melodijos susilieja į nepakartojamą klezmer-džiazo skambesį.

Romanas Grinbergas laikomas vienu universaliausių ir iškiliausių šių dienų žydų menininkų, kuris jau daugiau nei 30 metų lyderiauja žydų kultūros scenoje Austrijoje. Grinbergas yra tarptautiniu mastu aktyvus kaip kompozitorius, pianistas, dainininkas, aktorius, pasakotojas, humoristas, choro ir orkestro dirigentas. Be to, jis yra Europos žydų chorų ir Jidiš kultūros festivalių Vienoje meno vadovas. Romanas Grinbergas yra nuolat ieškantis naujų muzikinių iššūkių kūrybingas grupės lyderis, kuris visada sugeba žengti naujus žingsnius ir įkvėpti naujos gyvybės „paskendusio pasaulio" muzikai.

Kišiniove (Moldova) gimęs Sasha Danilovas laikomas vienu geriausių klezmerio stiliaus klarnetininkų pasaulyje, kuris suteikia kvartetui rytų Europos muzikai būdingą skambesį. Po daugelio metų koncertinės ir dėstytojavimo veiklos visoje Europoje, JAV, Kanadoje ir Izraely-je Sasha Danilov prieš keletą metų naujus namus rado Vienoje, kur jis dėsto muzikos univer-sitete ir yra Vienos Klezmerių orkestro dirigentas.

Peteris Strutzenbergeris yra daugialypis talentas. Jis buvo ilgametis pasaulinės žvaigždės José Feliciano scenos kompanionas, su kuriuo apkeliavo visą pasaulį. Peteris Strutzenberge-ris reguliariai koncertuoja Kinijoje, Indijoje, JAV ir visoje Europoje ir grodamas kontrabosu savo susikurtu unikaliu „slap" stiliumi yra atsakingas už grupės muzikinį pagrindą.

Wolfgangas Raineris taip pat turi ilgametę sceninę patirtį. Universalus muzikantas groja kla-sikiniuose orkestruose, taip pat įvairiuose džiazo ansambliuose ar žygiuojančiose grupėse. Jo studijų ir koncertinės kelionės nusidriekė per JAV, Kanadą, Japoniją ir Rytų Europą.
Kaip itin ekspresyvus džiazo specialistas, jis yra atsakingas už nuotaikingą grupės ritmą.

Festivalio organizatoriai:
VšĮ „Ars Lituanica"
Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija"

Dėl bilietų įsigijimo kreiptis tel.: 8 41 200642
Arba ieškoti https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/vienos-klezmeriai-siauliu-dramos-teatras-bilietai

Daugiau informacijos apie festivalį: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091747497324


Žiūrėti repertuarą