KOVA

Rež.: Paulius Ignatavičius

Apie renginį

Pagal Franco Kafkos kūrybą
Režisierius - Paulius Ignatavičius
Scenografija - Goda Palekaitė
Spektaklio muzika -  Paulius Ignatavičius
 
„Knyga turi būti kirvis mumyse užšąlusiai jūrai. (...) Milžiniškas tas pasaulis, kurį aš turiu savo galvoje. Bet kaip man save ir jį išlaisvinti, jo nesugriaunant. Ir tūkstantį kartų geriau sugriauti, negu jį pasilaikyti arba palaidoti savyje. Tam ir esu čia, tai yra man labai aišku″.
Francas Kafka
 
Spektaklis apie nuolatos mus persekiojančią atsakomybės baimę ir kaltės jausmą. Mūsų gyvenimas kupinas baimių dėl praeities, dėl ateities, mes įnirtingai ieškome kitos tikrovės ir taip retai kada matome tai, kas yra arčiausiai mūsų, šią akimirką. Esame tai, ką sapnuojame nemiegodami, tai, ko neturime, tai, ko trokštame. Sapnuose atoku ir gražu. Ten lengva filosofuoti, lengva mylėti, lengva užsidaryti ir tapti vienišiems silpnavaliams.  
Paulius Ignatavičius, režisierius
 
P.S. Ir teisūs tie, kas kalba, jog mes esame praradę ryšį su gamta, gyvename žemėje tik savo sutikimo pagrindu, norėdami kuo greičiau viską pažinti ir įsivardinti taip sunaikindami gamtą. Tik ar jie liudija tai savo gyvenimu? Francui Kafkai beveik pavyko iš tikrųjų gyventi savo sapnais, savo kūryba pralenkti laiką, įsiskverbti į žmogaus egzistencijos gelmes, bet jis niekada neišdrįso išsiųsti savo laiško tėvui, kuriame jis atvėrė visas savo žaizdas ir kaltinimus, lygiai kaip ir jam niekada nepavyko vesti moters, o tik atšaukinėti sužadėtuves. O tai man įdomus laukas spektakliui.

Premjera - 2009 m. gruodžio 19 d.


Žiūrėti repertuarą