PROTECT ME

Rež.: Paulius Ignatavičius

Apie renginį

Falkas RICHTERIS „PROTECT ME“
Režisierius – Paulius Ignatavičius
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Renata Valčik
Dailininkės asistentė – Justina Ignatavičienė, Greta Milevičiūtė
Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas
Kompozitorius – Paulius Kilbauskas
 
Šiuolaikinis kaleidoskopiškas ir fragmentuotas pasaulis išmeta saugumo ir užuovėjos ieškantį menininką į salą: internacionalinį sveikatingumo centrą "Protect me". Čia jam sukuriamos visos sąlygos gilintis į save, atsipalaiduoti, pasitūsinti, kurti, mylėti, nekęsti, pykti, džiaugtis ir tiesiog būti. Bet jis vis tiek lieka nelaimingas, vengdamas skausmo tuo pačiu nebepatiria ir jokio džiaugsmo. Tai taip artima mums visiems – nuolat gąsdinamiems ir nuolat saugomiems nuo visko, kas vyksta pasaulyje; bijantiems patirti skausmą ir pyktį, bijantiems patirti džiaugsmą ir meilę – nuolat saugios užuovėjos ieškantiems žemės gyventojams.

Režisierius Paulius Ignatavičius: "Ši pjesė parašyta 2008 metais, iškart po pasaulį ištikusios ekonominės krizės ir, galbūt, dėl to ji atrodo tokia aktuali šiandien, kai žmonės vėl jaučiasi nesaugūs. Spektaklis gimė karantino laikotarpiu, o pirmosios repeticijos vyko ZOOM platformoje. Pagrindinis „Protect me“ herojus -rašytojas- yra atsidūręs kūrybinėje aklavietėje. Ši aklavietė – spektaklio išeities taškas, kuriame slepiasi ir didelės galimybės. Pjesėje ieškoma pavadinimo ir temos rašomam kūriniui. Man, kaip režisieriui, tas atviras ieškojimo proceso parodymas pasirodė provokatyvus ir netgi šiek tiek absurdiškas. Bet, kita vertus, ieškojimai ir yra esminis teatro variklis. Pagrindinis pjesės veikėjas siekia identifikuotis multikultūriniame pasaulyje, jis bando suprasti, kas jam yra tėvas, draugai, mylimieji, ką jam reiškia jo kūryba. Kitaip tariant, jis yra nuolatiniame savęs ieškojimo kelyje, tačiau, man atrodo, kad vientiso identiteto troškimas tėra iliuzija, o prasmė slypi pačiame ieškojime, kuris kartais būna labia nenuspėjamas".

Falkas Richteris (g. 1969 m.) yra vienas įdomiausių savo kartos teatro kūrėjų Vokietijoje. Jo pjesės statomos visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. F. Richterio kūryba pasižymi ypatinga teatrine ir dramine kalba, polifoniška struktūra ir temų aštrumu. Jis atvirai ir kartu jautriai analizuoja šiuolaikinio žmogaus problemas, atverdamas Vakarų kultūros paradoksus, prieštaravimus ir absurdiškumą. F. Richterio tekstuose persipina realybė ir poetinė pajauta. Pjesėje „Protect me“ dramaturgas lieka ištikimas socialiai kritiškam požiūriui į tai, kas šiuo metu vyksta mūsų hipergreitame, hipercivilizuotame pasaulyje.
 
Premjera  2020 11 19 d.
Nuotraukų autorius - Saulius Jankauskas.
 
 

Žiūrėti repertuarą