VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS

Rež.: Paulius Ignatavičius
Atgal

Apie renginį

Režisierius ir scenografas – Paulius Ignatavičius
Kostiumų dailininkės – Justina Jurevičiūtė, Greta Milevičiūtė
Kompozitoriai – Dominykas Morkūnas, Eligijus Žilinskas
Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas
Režisieriaus padėjėja – Rita Pocevičiūtė
 
„Vasarvidžio nakties sapnas“ tai pašėlęs visą naktį ūžiantis vakarėlis, kuriame, apsvaigę nuo stebuklingų burtų ir gyvenimo geismo žmonės žaidžia beprotišką meilę, lengva širdimi kurstydami vienas kito aistras. Čia už nieką nereikia prisiimti atsakomybės, viskas vardan kaifo, vardan beprotiško šėlsmo ir užsimiršimo. Kai fikcija tampa stipresnė už realybę, įsimylėti galima bet ką, kad ir asilą.
Šiame sapne klaidžiojantys veikėjai iki beprotybės ieško meilės, išbando begales būdų, kaip ją pasiekti. Meilė jiems – euforija, įsimylėjimas, galia, kančia, princas ant balto žirgo, undinėlė, laukianti mylimojo vandenyno gelmėse. Meilė stimuliuoja, pakylėja ir uždengia vidinę tuštumą. Tačiau tuštuma vis tiek išsiveržia visa savo žlugdančia jėga ir vakarėlis virsta tikrovę nušviečiančiu rytu, kai tenka prisiimti atsakomybę už save ir už kitą.
Ką reiškia pabusti iš vasarvidžio nakties sapno? Gal šis sapnas tęsis iki pat mirties? Gal mums nelemta patirti tikrovės, o kartu ir tikros meilės? O gal tereikia permąstyti mūsų meilės koncepcijas? Kas iš tikrųjų yra laisvė, kas iš tikrųjų yra meilė? Ne visuomenės suformuota, ne religijos sugalvota, ne tėvų įskiepyta, bet mūsų pačių atsakomybės jausmo subrandinta laisvė ir meilė.
 
Premjera 2019 m. rugsėjo 20 d.
 

Žiūrėti repertuarą