PABANDOM DAR KARTĄ (SKERDYNIŲ DIEVAS)

Rež.: Arvydas Lebeliūnas
Atgal

Apie renginį

Autorė - Yasmina Reza
Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė
Režisierius - Arvydas Lebeliūnas
Dailininkas-scenografas - Artūras Šimonis
Kostiumų dailininkė - Julija Jan
Spektaklyje naudojama Jono Sakalausko muzika
 

Pabandom dar kartą? Gal dar vieną kartelį? Kieno gyvenime nepasitaikė tokių situacijų? Vis bandom ir tikimės, kad pagaliau mums pavyks. Kartais tai pasiteisina, o kartais tik dar labiau įklampina, kaip nutiko ir šios pasauliniu hitu tapusios komedijos herojams. Spektaklis „Pabandom dar kartą“ sukurtas pagal garsios prancūzų autorės Yasmina Reza pjesę „Skerdynių dievas“ (2008).

Ši subtilaus juodojo humoro komedija atnešė autorei daugybę prestižinių apdovanojimų, pjesė iki šiol statoma viso pasaulio scenose. Komedijoje vaizduojama gana buitiška ir daugeliui mūsų lengvai atpažįstama situacija. Vieną popietę susitinka dvi inteligentiškos poros aptarti tarp jų vaikų kilusias muštynes, kurių metu vienam berniukui buvo išmuštas dantis. Vaikų tėvai – Ujė ir Rėjų šeimos – stengiasi neva civilizuotai spręsti konfliktą, randant visiems priimtiną susitaikymo būdą. Pradžioje mandagus ir kultūringas bendravimas pamažu įgauna vis aštresnį toną – sulig kiekvienu bandymu susikalbėti, įtampa tarp šeimų ir pačių porų viduje vis labiau auga. Įpusėjus susitikimui, kava pakeičiama romu ir tuomet iškyla po išoriniu porų blizgesiu ir padorumu slepiama neapykanta, nepasitenkinimas ir net agresija. Poros ima svaidytis ne tik kaltinimais, iracionaliais argumentais, seksistiniais ir homofobiškais įžeidinėjimais, bet ir po ranka pasitaikiusiais daiktais. Planuotas suaugusių civilizuotų žmonių susitikimas baigiasi vaikiškai nesuvaldytu chaosu.

Nors iš pirmo žvilgsnio komedijos turinys atrodo gana paprastas, buitiškas ir net banalokas, tačiau iš tikrųjų jame paslėpta daugybė temų ir gilesnių prasmės klodų. Didžiausias šios komedijos laimėjimas – tai ne tiesmukas, o intelektualus ir labai taiklus humoras su lengvu ironijos prieskoniu, kurį scenoje šarmingai ir dozuotai žarsto talentingų aktorių ketvertas.

Kritikai vieningai sutaria, kad subtilus ir neprilygstamas Y. Reza humoras patenkina net išrankiausią publikos skonį. Tad nieko nuostabaus, kad žiūrovų pamėgta komedija sugrįžta į mūsų teatro sceną atsinaujinusiu aktorių sąstatu ir kiek saviironiškai skambančiu pavadinimu „Pabandom dar kartą“.

Premjera - 2012 m. balandžio 14, 15 d.


Žiūrėti repertuarą