Vaikams
Vaikams

KALĖDINIS SPEKTAKLIS „DIDELĖ LIETUVIŠKA PASAKA“

Rež.: Eglė Kižaitė
Atgal

Apie spektaklį

Režisierė - Eglė Kižaitė
Dramaturgė – Monika Baranauskaitė
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Laura Luišaitytė
Kompozitorius - Pijus Narijauskas
 
Valstybinis Šiaulių dramos teatras kviečia vaikus ir jų tėvelius apsilankyti kalėdiniame spektaklyje „Didelė lietuviška pasaka“ ir susitikti su Kalėdų seneliu.
 
Spektaklis kūrybiškai interpretuoja lietuviškas pasakas, sudėtas į bene populiariausią visų laikų pasakų rinktinę „Gulbė karaliaus pati“. Daugelį šių pasakų vaikai gerai žino, tačiau spektaklio kūrėjai siūlo netikėtą žvilgsnį į žinomas istorijas – kas nutiktų, jei vieną kartą susitiktų tokių skirtingų pasakų kaip „Eglė žalčių karalienė“, „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“, „Dangus griūva”, „Kaip žmogus velnią apgavo“, „Trys broliai“, „Skraidantis laivas“, „Lukošiukas” veikėjai? Nuo seno, perduodamos iš lūpų į lūpas, pasakos kisdavo. Tad veikėjai, kurių lūpose trečias brolis Jonas virsta antra seserim Jone, o senelis puikiausiai įkūnija skraidantį laivą, sukuria naują šių laikų pasaką.  
 
Idėjinis spektaklio imperatyvas sukasi apie pasakose aptinkamas žiaurumo apraiškas, kurios glumina ne tik mažuosius žiūrovus, bet neretai ir suaugusiuosius. Spektaklio kūrėjai ieško būdų papasakoti ir paaiškinti pasakose vykstančius baisumus, skatina vaikus nebijoti liūdesio ir pykčio emocijų. Spektaklio centre – berniukas, kuris ieško laimingos pabaigos. Jis patiria įvairių išbandymų, nuotykių, turi atlikti įvairias užduotis, kol galų gale jam atsiskleidžia pasakiška išmintis apie laimingą pabaigą – svarbu ne pati laiminga pabaiga, o įgyjamos patirtys ir vertybės.

 

Bilietas – 7 Eur

*Bilietas + Kalėdų senelio dovanėlė – 11 Eur

* Kuponą Kalėdų senelio dovanėlei gausite atvykę į teatrą ir pateikę bilietą. Kuponą saugokite iki spektaklio pabaigos.


Žiūrėti repertuarą