VIENĄ VASAROS DIENĄ

Rež.: Albertas Vildžiūnas
Atgal

Apie renginį

Autorius - Jon Fosse 
Iš norvegų kalbos vertė Eleonora Strazdienė
Režisierius ir scenografijos autorius - Albertas Vidžiūnas
Kompozitorius - Antanas Jasenka
Choreografija - Vesta Grabštaitė
Kostiumų dailininkė - Jurga Sutkutė
 
Drama apie vyra ir moterį, ieškančių savo fiordo, kuriame jie būtų saugūs ir mylimi.Jaunystėje įvykusi tragiška netektis nuolat skatina jau pagyvenusią moterį dar kartą prisiminti nelaimingą atsitikimą, dar kartą išgyventi vieną vasaros dieną. Diena, kuri įvyko labai seniai, bet iki šiol tokia ryški ir skausminga, kad neleidžia kurti naujo gyvenimo.
 
Spektaklio pasakojimas - ryškus ir tikslus vienos dienos vaizdas, pilnas aistrų, nuojautų ir begalinio noro suprasti, kodėl žmogus tampa jautrus tik tada, kai viską praranda. Kodėl prisiminimai sukelia tiek pat skausmo ir jausmų, nors viskas lyg ir buvo išgyventa, visos žaizdos jau užgijusios.Nuolat sklandanti viltis, meilės trapumas dramatiškai pabrėžia meilės jausmo stiprybę ir tragiškas netekties leitmotyvas kuria neįprastą atmosferą, šiurpią, lakonišką, bet tuo pačiu įtaigią ir poetišką.
 
Tai pirmoji teatro pažintis su garsiausio šiuolaikinio Norvegijos dramaturgo Jon Fosse kūryba. 
Premjera - 2009 m. balandžio 25 d.
 
APDOVANOJIMAI
  • 2009 m. Kultūros ministerijos premija ir atminimo ženklas „Auksinis scenos kryžius“ (geriausio dramos/muzikinio spektaklio kompozitoriaus nominacija) kompozitoriui Antanui Jasenkai už muziką spektakliams „Vieną vasaros dieną“ (Šiaulių dramos teatras) ir „Vienos krūties istorija“ (Vilniaus teatras "Lėlė").
 

Žiūrėti repertuarą