„Partnerystė - abipusė priklausomybė, kuri remiasi abipusiu nepriklausomumu″.

H.Ibsenas

„Nora" - bene garsiausia Henriko Ibseno drama. Tai sukrečiantis pasakojimas apie jauną moterį, kuri nesutinka gyventi apsupta melo ir ryžtingai nutraukia ryšius su šeima, kuria nusivylė. Advokatui Torvaldui Helmeriui atrodo, jog jis myli savo žmoną, bet Norą mato tik kaip linksmą ir nerūpestingą vaiką, gražią lėlytę. Nora suvokia, kad žaislas buvo ir savo tėvui. Mylinti moteris, gelbėdama savo vyro gyvybę, įvykdė nusikaltimą - suklastojo tėvo parašą. Kai šį faktą sužino Helmeris, Nora suvokia, kad jos vyras galvoja tik apie save ir savo reputaciją, o žmonos poelgio nesupranta ir pasmerkia. Nora palieka nemylimą vyrą ir jo namus.

Spektaklis - kritimo ir prisikėlimo drama, nagrinėjanti, kodėl moterys ryžtasi palikti viską, kas brangu, dėl iliuzijos pradėti gyventi iš naujo, apie pabudimą iš beprasmybės, kur daug svetimumo ir netikrumo, slepiant kitus troškimus. 

Tarptautinę „Noros" svarbą liudija tai, kad ši drama įtraukta į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą „Pasaulio atsiminimai".

Premjera - 2007 m. birželio 9 d.

APDOVANOJIMAI

  • 2009 m. XXIV Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams" Rokiškyje geriausia aktorė - Jūratė Budriūnaitė.